25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Koperta życia” trafi wreszcie i do mieszkańców gminy Tuchola

2 min read

25 kwietnia br. Rada Miejska w Tucholi Uchwałą nr VIII/53/19 przyjęła do realizacji Program „Koperta życia”. To lokalny program na rzecz mieszkańców gminy Tuchola, którego założeniem jest szybkie udzielenie pomocy osobom w wieku powyżej 65 lat. Chodzi zwłaszcza o te zamieszkujące samotnie bądź w warunkach niezapewniających obecności opiekuna.

Celem programu jest niesienie pomocy polegającej na dystrybucji pakietu „Koperta życia” zawierającego informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach oraz kontakcie do najbliższych. Ułatwi to szybkie postawienie diagnozy przez ratowników medycznych lub lekarzy oraz udzielenie pomocy.

„Koperta życia” to pakiet składający się z:

  • 1) przezroczystej, plastikowej koperty odpowiednio zabezpieczonej do trwałego przechowywania w lodówce,
  • 2) karty informacyjnej – karta papierowa w formacie A4,
  • 3) naklejki samoprzylepnej/magnesu na lodówkę.

Koperta wraz z wypełnioną kartą informacyjną powinna być przechowywana w lodówce, w widocznym miejscu. Na drzwiach lodówki, także w widocznym miejscu, należy nakleić naklejkę/magnes o udziale w programie „Koperta życia”.

Karta informacyjna może być wypełniona i podpisana przez osobę zainteresowaną lub lekarza, który w obu przypadkach potwierdza informacje o stanie zdrowia pacjenta swoim podpisem i pieczątką na podstawie danych zawartych w kartotece medycznej.

Tylko tak wypełniona karta informacyjna będzie wiarygodnym źródłem informacji dla ratowników medycznych, lekarzy lub pracowników innych służb medycznych.

Karta informacyjna powinna być aktualizowana nie rzadziej niż raz w roku lub niezwłocznie po każdej zmianie sytuacji zdrowotnej uczestnika programu.

Realizator programu nie bierze odpowiedzialności za nieaktualne dane zawarte w karcie informacyjnej, które mogą uniemożliwić postawienie prawidłowej diagnozy oraz zastosowanie leczenia wobec pacjenta.

Mieszkańcy gminy Tuchola mogą odbierać „Kopertę życia” w Urzędzie Miejskim w Tucholi, plac Zamkowy 1 – Punkt Obsługi Klienta.

Osoby samotne, które mają trudności w poruszaniu się, mogą zgłosić telefonicznie do Urzędu Miejskiego w Tucholi – tel. (52) 5642 500 – chęć przystąpienia do programu i nabycia pakietu „Koperta życia”. W takim przypadku wniosek do wypełnienia oraz pakiet zostanie dostarczony przez pracownika urzędu.


(red.)

tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook