2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kopuła kościoła w Jeleńczu połyskuje na horyzoncie, niby klejnot

1 min read

Dobiegła końca naprawa kopuły kościoła w Jeleńczu – wspólne dzieło lokalnej społeczności. Prócz sporej kwoty pojawiło się coś więcej – społeczny zryw, a to w dzisiejszych czasach nie dzieje się często. Podczas ogromu prac, widoczne było niezwykłe zaangażowanie duchowieństwa i samorządowców. W sposób szczególny z dziełem związał się pan wójt Kęsowa Radosław Januszewski.

Współpraca władz gminy i miejscowego księdza? I to, jaka! Wielokrotnie przyglądaliśmy się postępowi prac i zaangażowaniu wszystkich, to było coś unikalnego! Kościół w Jeleńczu remontowała znakomita ekipa doświadczonych budowlańców, z przyjemnością wspominamy szefa grupy. Jego słowo było warte pełnego zaufania – dotrzymano wszelkich terminów.

Dzisiaj kościół stoi dumnie i połyskuje w słońcu wyremontowaną kopułą, jednak to nie wszystko! Mamy informacje, że kolejne zmiany są już tylko kwestią czasu. Obejmować będą one elewacje zewnętrzne i wnętrze świątyni. Zmieni się oświetlenie, a być może coś jeszcze absolutnie zaskakującego? Nie o wszystkim jeszcze możemy mówić, ale zmiany będą znaczące.

Gmina Kęsowo ma dobrych gospodarzy i wrażliwych parafian, to pewne, a my część tych ważnych zdarzeń zarejestrowaliśmy, będą pamiątką.

Brawo!


(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook