27 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Koronawirus i… bezdomni

2 min read

Nie jest ich wielu w powiecie tucholskim, ale są, dostrzegamy ich codziennie w różnych częściach Tucholi. Ich ulubione miejsca to market „Polo” i „Netto”. Czy zostaną pozostawieni samym sobie? Samorządy zdają sobie z tego sprawę, ale są bezsilne z wielu powodów. Ci ludzie mają swoje prawa.

Nie tylko szpitalom brakuje podstawowych środków. Sytuacja schronisk dla bezdomnych, zakładów leczniczo-opiekuńczych i placówek pomocowych także staje się dramatyczna. – Nie ma żadnych instrukcji ani wytycznych o tym, jak mamy postępować w obecnej sytuacji – popularnemu polskojęzycznemu,  niemieckiemu portalowi mówi  Adriana Porowska, dyrektorka Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej. Placówkom niedługo może zabraknąć środków czystości, a już teraz brakuje jedzenia, a także personelu.

W tej sprawie milczy nasze miasto, powiat, milczy administracja tucholskiego szpitala, ale możemy domyślać się, że w naszej lecznicy lekarze i pielęgniarki, przeżywają teraz trudne chwile. Idziemy o zakład, że brakuje środków, które personel powinien mieć, aby pracować i być bezpiecznym w kontaktach z potencjalnie zarażonymi chorobami wirusowymi w tym  koronawirusem. Kwestią czasu może być konflikt, wpierw na linii administracja – biały personel, później z władzą.

Choć procedury zostały jasno nakreślone, nie można wykluczyć, że pojawi się pacjent, przez którego załoga szpitala zostanie objęta kwarantanną przez dwa tygodnie, a może i dłużej. Kimś takim może stać się np. bezdomny, który nie ma wiedzy o tym, co się wokół niego dzieje. Co wtedy?

Może czas najwyższy, aby wzorem innych miast, ustawić przed szpitalem namiot w którym będą prowadzone jakieś działania przesiewowe, profilaktyczno – rozpoznawcze?

Państwo obecnie, pomimo zapewnień i sączącej się propagandy wydaje się być bezsilne w każdej kwestii, a mycie rąk nie załatwi sprawy. Można odnieść wrażenie, że celowo jesteśmy utrzymywani w błogiej nieświadomości. Ta zostanie przerwana jednym dekretem- stanem wyjątkowym, tym samym zostaniemy odcięci od niezależnych źródeł informacji. Czy dla władzy jesteśmy tylko tłumem, stadem, tłuszczą?”

Jak pomóc bezdomnym, nawet wbrew ich woli? To pytanie wydaje się być jednym z wielu ważnych, warto je dzisiaj zadać ludziom sprawującym władzę.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook