29 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Koronawirus. Stan na wczoraj? Jeden wielki skandal…

3 min read

Brak mydła w sklepach, zwłaszcza w płynie, o bakteriobójczym można zapomnieć w naszym miasteczku, tylko jedna hurtowania je ma i to w ograniczonych ilościach. Brak rękawiczek gumowych, a jeżeli już się pojawiają, natychmiast wykupują je lokalni cwaniacy i odsprzedają je, podbijając cenę nawet pięciokrotnie. Ograniczony asortyment chleba w niektórych piekarniach, skrócenie ich czasu pracy. Podwyżki cen wędlin i mięsa, byle jakie parówki kosztują dzisiaj od 14 złotych wzwyż, zwyczajna słonina wędzona przebiła już cenę dwudziestu złotych za kilogram, to już cena marnej jakościowo szynki! Do tego kompletny chaos w e-edukacji, minister szkolnictwa kompletnie oderwany od rzeczywistości, opowiada w telewizorach banialuki, a system zdalnego nauczania jest praktycznie fikcją, zwłaszcza w małych ośrodkach, gdzie Internet raz jest, a raz go nie ma. Można tak wymieniać w nieskończoność, rząd nie radzi sobie w elementarnych sprawach, „uczy” się na błędach, nie słuchając obywateli. Wpadamy w pułapkę zadłużenia, której nie spłacą nawet wnuki naszych wnuków, a już lichwiarze zacierają ręce, bo polski rząd prócz tego, że cichcem dodrukowuje pieniądze, to jeszcze musi je dodatkowo gdzieś pożyczyć, aby doprowadzić do działania swoją tzw. tarczę antykryzysową – wstęp do samobójstwa przedsiębiorców.

Fot. FB Wójta gm. Kęsowo.

Odbywają się za naszymi plecami jakieś telekonferencje, również na szczeblu lokalnym, gdzie wnioski z rozmów są obarczone embargiem informacyjnym. Dlaczego samorządowcy tak głęboko ukrywają te fakty, dlaczego nie raportują, każdego dnia swojej pracy w macierzystych portalach? Gdzie podziali się ludzie wynajęci przez nas – radni, dlaczego milczą? Do mediów docierają szczątki informacyjne, ogólny stan jest taki, że samorządowcy otrzymali proste polecenie, być oszczędnymi w słowach, ważyć je. Od kogo? To proste, warto zasypać pytaniami lokalnych: wojewodę i również marszałka. My dostajemy papkę informacyjną, o ilości osób zakażonych wirusem i liczbę przebywających w kwarantannie. Nikt nie dba o to, aby społeczeństwo miało dostęp do elementarnych środków ochrony, jedyny pomysł rządu, to pozamykanie Polaków w domach. Niestety, również tam umierają obywatele, którzy nie otrzymują szansy na ratunek, tak zdarzyło się dzisiaj w Głogowie, mężczyzna poddany kwarantannie, zmarł we własnym mieszkaniu. Całą sprawę już próbuje się wyciszyć, jak to tylko możliwe. Są problemy z informacją, są problemy z testami na obecność koronawirusa, są problemy z nadzorem sanitarnym, są wyłącznie problemy.

Fot. FB Wójta gm. Kęsowo.

Na szczęście Polacy są zahartowaniu w podobnych sytuacjach i radzą sobie sami, rząd oczywiście utrudnia, jak tylko jest to możliwe, dodatkowo nakłada drakońskie grzywny lub straszy więzieniem każdego, kto złamie obecne prawo, ich prawo, którego obywatele jeszcze nie poznali. Nie wszyscy czytają gazety, potrafią posługiwać się Internetem, czy już dawno wyrzucili przez okna telewizory, wypełnione po brzegi kłamcami.

Ludzie myślą i organizują się  w każdej sytuacji w każdej miejscowości i robią to za własne pieniądze, myśląc o innych, nawet w naszym powiecie. Rząd próbuje od tego odcinać kupony, sącząc jad i  bzdury, ze swoich zakłamanych mediów, ale i kontr-media nie są lepsze, w efekcie obywatel otrzymuje papkę informacyjną, która kompletnie go ogłupia. Kiedy ludzie przestaną wierzyć politykom? Kiedy zaczną myśleć samodzielnie? Kiedy uwierzą w to, że powracający socjalizm doprowadzi nas do ruiny?  Wtedy, gdy zmieniona zostanie komunistyczna konstytucja Kwaśniewskiego i wprowadzony zostanie system prezydencki, kiedy z Sejmu i Senatu wylecą konfidenci i kiedy państwo stanie się obywatelskim, z uwolnioną gospodarką. Kto to obieca i kto tego dokona, pozostanie na scenie politycznej przez wiele lat.

Obecny rząd znajduje się w panice, wie, że egzamin ze sprawności zawalił na całego, a jeszcze w kwietniu wraz z parlamentarzystami stanie przed  decyzją, co zrobić z bezprawnymi żądaniami Żydów w sprawie tzw. mienia bezspadkowego, któremu narodowcy powiedzieli stop i wnieśli do laski marszałkowskiej swoje żądania w tej sprawie. Jeżeli zawetują społeczną ustawę, będzie to koniec Prawa i Sprawiedliwości, Naczelnika państwa i Jego kota też.

Fot. FB Jacek Wilk.

(mrf.)

Mat. Biuletyn rządowy.

Fot. FB wójta gm. Kęsowo.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook