13 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tuchola: Koszmar ulicy Świeckiej

2 min read

Ciągle remonty doprowadzają Tucholan na przemian, do szewskiej pasji lub nadziei, że wreszcie jazda samochodem, rowerem, skuterem i spacery nie będą przypominały toru przeszkód, a staną się…przyjemnością.

Cóż, „Polska w budowie”, to jedno z haseł wyborczych, dlaczego jednak od tak niedawna zaczęło obowiązywać również w Tucholi? Oczywiście to sprawa zasobności miejskiej kasy.

Dzisiaj nikt nie wie jak długo potrwają naprawy, choć czas jest ściśle określony. Niestety, zdarzają się potknięcia, to prawie jak z przechodniami, którzy wobec braku chodników balansują na granicy życia i śmierci, chodzą po ruchliwej ulicy, kluczą czasami między samochodami będącymi w ruchu. Trochę szkoda, że cały odcinek zmienia się w tym samym czasie, choć każdy jego fragment z inną częstotliwością. Dla postronnego, całość przypomina chaos. Tucholanie dziwią się, że w tak krótkim czasie ulica Świecka przechodzi już drugi raz modernizację. Poprzednia była częściową, zmianom uległy ciągi piesze i rowerowe, niestety i tutaj popełniono wiele błędów, jednym z nich było wytyczenie dróg rowerowych w taki sposób, aby w ich świetle rosły…drzewa! Takiego pomysłu daremnie szukać na świecie. Było to dawno,  szybko zapominamy o tym incydencie, wobec obecnych zmian. Miejmy nadzieję, że prace zakończą się szybko, a efekt, pozostanie na wiele lat, ciesząc miłośników spacerów i „czaru dwóch kółek”.

A oto galeria fotografii, które zarejestrowało czujne oko kamery.

DSCF0184

DSCF0158

DSCF0159

DSCF0160

DSCF0161

DSCF0162

DSCF0181

DSCF0182

DSCF0183

Fot. i tekst

frymarkt

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook