12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Koszmarki wreszcie zniknęły

1 min read

Jeszcze do niedawna turystów przybywających do Tucholi witały dwa koszmarki. Pierwszy w Rudzkim Moście, drugi przy Warszawskiej na wysokości „Biedronki”. Dzisiaj jest inaczej.

Można powiedzieć, wreszcie! Z pewnością pamiętają Państwo wątpliwej jakości artystycznej „fresk”, widoczny z drogi wojewódzkiej 240, na którym były powiedzmy… niezbyt pochlebnie wyrażające się o policjantach teksty. TOKiS „bębnił” o tym przez wiele lat, nawet Burmistrz Tucholi pełen dobrych chęci, zaproponował właścicielowi posesji w której wandale zdewastowali frontową ścianę, pomoc w usunięciu tego „czegoś”. Niestety, odbił się od tej ściany i to nie ze swojej winy, ale stało się, czas jakiś temu „graffiti” zniknęło, a po wulgarnych słowach nie ma już śladu, uff, od razu lepiej.

Ale radości jest jeszcze więcej, bo słynny „sześciokołowiec” z napisem „fajerwerki”, który szpecił ulicę Warszawską, również wyparował po interwencjach reakcji naszej lokalnej gazety, jak i po naszej. Przypomnijmy,  minęły całe lata świetlne, aż wreszcie doczekaliśmy szczęścia, choć obecnie teren po tym paskudztwie wygląda jak śmietnik. Osobie, która dopilnowała sprawy do końca, dziękujemy.

Tak było:

Tak jest:


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook