27 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”… w Bysławiu

1 min read

Miejscowi policjanci prowadzą spotkania w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Edukują dzieci i młodzież z zakresu bezpiecznego spędzania czasu nad wodą. Stróże prawa z tucholskiej komendy, wspólnie ze strażakami czuwali nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad jeziorem Bysławskim.

W trakcie sezonu wakacyjnego, mundurowi spotykają się z dziećmi i młodzieżą w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Głównym celem przedsięwzięcia jest między innymi zwrócenie uwagi społeczeństwa na zagrożenia jakie może nieść za sobą nieodpowiedzialne korzystanie z rekreacji wodnej.

Stróże prawa wspólnie ze strażakami czuwali nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad jeziorem Bysławskim. Policjanci przestrzegali wczasowiczów przed korzystaniem z dzikich plaż, nieprzemyślanymi skokami do wody, spożywaniem alkoholu i niewłaściwie sprawowaną opieką nad dziećmi. Opływając jezioro łódką, sprawdzano również stan trzeźwości osób korzystających ze sprzętu wodnego. Nie zanotowano żadnych naruszeń z tym związanych.

Miejscowi mundurowi regularnie spotykają się z mieszkańcami naszego regionu, a w szczególności z dziećmi i młodzieżą, gdzie promują odpowiedzialne postawy osób przebywających w wodzie i nad wodą oraz przypominają zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.


Autor: mł. asp. Bartosz Wiese
Publikacja: mł. asp. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook