28 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” nad jeziorem Bysławskim

1 min read

Wczoraj (7.08.2018r.) dzielnicowy mł. asp. Adam Wochna z posterunku w Cekcynie wspólnie z ratownikiem WOPR czuwali nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad jeziorem w Bysławiu. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad … wodą”.

W trakcie sezonu wakacyjnego, dzielnicowi spotykają się z dziećmi i młodzieżą w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad … wodą”. Projekt ten został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisany do Harmonogramu realizacji zadań w 2018 r. w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

Głównym celem przedsięwzięcia jest między innymi zwrócenie uwagi społeczeństwa na zagrożenia jakie może nieść za sobą nieodpowiedzialne korzystanie z rekreacji wodnej.

Dzielnicowy z posterunku w Cekcynie wraz z ratownikiem WORP czuwali nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad jeziorem Bysławskim. Policjant przestrzegał wczasowiczów oraz dzieci przebywających na obozach przed korzystaniem z dzikich plaż, nieprzemyślanymi skokami do wody i niewłaściwie sprawowaną opieką nad swoimi pociechami.

Miejscowi dzielnicowi regularnie spotykają się z mieszkańcami naszego regionu, a w szczególności z dziećmi i młodzieżą, gdzie promują odpowiedzialne postawy osób przebywających w wodzie i nad wodą oraz przypominają zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook