29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kronika policyjna: Włamania, narkotyki, amunicja, to bilans kilku minionych dni!

2 min read

Chciałoby się powiedzieć: rany, Julek, o co chodzi? Czy mamy w naszym powiecie Dziki Zachód, czy przygotowania do jakiejś bitwy i to pod wpływem „dopalaczy”? Nie spekulujmy, tylko zajrzyjmy do kroniki, a w niej…

Śliwice się zbroją?

Jeszcze kilkanaście lat temu do śliwickich lasów strach było wchodzić, zwłaszcza po zmierzchu. Przy odrobinie pecha, można było trafić na kłusowników z „obrzynami” z II WŚ. Czyżby historia miała się powtórzyć?

W piątek (08.04.2016r.) funkcjonariusze z posterunku Policji w Śliwicach zatrzymali 20 –letniego mieszkańca gm. Śliwice. Mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające oraz amunicję bez wymaganego zezwolenia. Za ostatnie przestępstwo grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Amatorzy cudzej własności, czyli… naśladowcy filmowego gangu Olsena?

Film bił kiedyś rekordy popularności, a jego fabuła kręciła się wokół ofermowatego włamywacza – złodzieja Egona Olsena i jego kompanów. O ile oni zawsze wychodzili cało z opresji, tak sam Olsen zawsze wędrował za kratki.

Podobnie zdarzyło się w dwóch okolicznych miejscowościach powiatu i co dziwne, w obu przypadkach mamy do czynienia z … idiotami – wpadli na własne życzenie.

W piątek (08.04.2016r.) tucholscy policjanci zostali poinformowani, że na jednej z posesji w Gostycynie doszło do próby włamania. Skierowani na miejsce policjanci szybko ustalili, kto włamał się do budynku. Byli to 25 – latek i jego 20 –letni kolega, obaj mieszkańcy gm. Gostycyn. Mężczyźni odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem.

To nie wszystko, ponieważ…

W piątek (08.04.2016r.) tucholscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem, do jakiej doszło na początku kwietnia w Brzozowych Błotach. Okazał się nim 51 – letni mieszkaniec gm. Śliwice. Teraz mężczyzna odpowie za swój czyn.

Trzech bandziorów mniej…

__________________

(red.)

Na pdst. KPP w Tucholi.

 

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook