11 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kronika policyjna…

3 min read

W ciągu ostatnich dni obyło się bez większych tragedii, chociaż słynny „targowy wtorek” przez wielu nazywany popularnie „dniem dyszla”, dał się we znaki kierowcom, z powodu niefrasobliwości tzw. „niedzielniaków”.

Nieprzewidywalne manewry na drodze  w dodatku bez kierunkowskazów, to norma, gdzie prym wiodą osoby starsze, często z opóźnionym refleksem. Jednak i tak policjanci z „drogówki” mieli pełne ręce roboty ponieważ:

…trzy uszkodzone samochody to skutek wczorajszego zdarzenia drogowego  na ulicy Podgórnej w Tucholi. Przyczyną zdarzenia było nieprawidłowe zabezpieczenie pojazdu. Policjanci mandatem ukarali 76-letniego sprawcę kolizji.

Do niecodziennego zdarzenia na drodze  doszło przedwczoraj (14.07) wieczorem w Tucholi.  76-letni kierowca mercedesa  pozostawił swój pojazd na ulicy Podgórnej. Mężczyzna nie zabezpieczył właściwie samochodu. W wyniku tego auto stoczyło się w dół ulicą Podgórną i uderzyło w zaparkowanego prawidłowo opla. Ten z kolei uderzył w stojącego obok niego volkswagena. Policjanci mandatem ukarali kierowcę mercedesa za nieprawidłowe zabezpieczenie pojazdu.

W Minikowie na terenie gminy Lubiewo zderzyły się dwie osobówki. Na szczęście skończyło się tylko na uszkodzeniu pojazdów. Policjanci mandatem ukarali obydwóch kierowców. Wszystko wydarzyło się w poniedziałek , na terenie gminy Lubiewo,  zderzyły się dwa samochody osobowe. Jak wstępnie ustalili będący na miejscu policjanci, sprawcą zdarzenia był kierowca samochodu renault, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa  pojazdowi volkswagen golf.  Jednak zdarzenie dla obydwóch  kierowców skończyło się mandatem karnym. 55-letni kierowca samochodu renault, został ukarany za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, 32-letni kierujący volkswagenem, otrzymał mandat za niestosowanie się do obowiązku jazdy po prawej stronie drogi.

W Tucholi na przejściu dla pieszych została potrącona 11-letnia dziewczynka. Na szczęście dziecko nie odniosło poważniejszych obrażeń. Mandatem policjanci ukarali kierowcę samochodu.

Najgorzej jednak było w niedzielę  w Tucholi,  na przejściu dla pieszych na ulicy Świeckiej,  doszło do kolizji drogowej z udziałem 11-letniej pieszej. Kiedy dziewczynka przechodziła przez jezdnię, przed przejściem zatrzymał się opel. Za oplem jechał samochód renault, który  nie zachował bezpiecznej odległości od opla i uderzył w jego tył. To spowodowało, że opel z kolei uderzył w przechodzącą przez przejście 11-latkę. Na szczęście dziewczynka nie odniosła poważniejszych obrażeń. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci mandatem ukarali kierowcę samochodu renault, 29-letniego tucholanina.

Generalnie sprawdzają się nasze prognozy co do niebezpiecznych wysepek na tucholskiej Świeckiej, gdzie piesi, często zachowujący się irracjonalnie notorycznie „pchają” się pod koła samochodów.

Kierowcy powinni szczególnie powinni pamiętać o tym, że na odcinku Świeckiej od kościoła do Podgórnej (bruk) obowiązuje ograniczenie prędkości do 30km/h, pomimo tego, że znaki ograniczające prędkość giną w koronach drzew, a odpowiedzialni za ten stan, kolokwialnie mówiąc, mają to w nosie.

___________________

(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook