5 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kropla w oceanie potrzeb – tucholskie „ulice”.

3 min read

W jakim stanie są tucholskie ulice, wiedzą ci wszyscy, którzy z nich korzystają. Od chwili, gdy na wielu z nich zniszczono nawierzchnię, nieuczciwie kamuflując asfaltowymi „łatami” pozostałości po układaniu rurociągów, jest tylko gorzej.

I trwa ten stan latami, a scenariusz „napraw” każdego roku jest ten sam – miasto przypomina patchwork. Sypią się zawieszenia pojazdów i zęby użytkowników, a ich pomstowaniom nie mają końca. Czyja to wina? Cóż…, dajmy spokój,  sprawca sam to wie. Jednak, cóż to? Coś się zmienia? W Tucholi? Na lepsze? Nie, to niemożliwe…, musi, fatamorgana zawitała w te strony!

A jednak!

Z udziałem urzędniczych mediów, dowiadujemy się, że w sprawie tucholskich arterii / „czołgowisk” coś się „ruszyło”, bo oto rozpoczęły się prace przy przebudowie drogi Nowa Tuchola – Wysoka Wieś, gdzie wyżebrano na  dofinansowanie  zadania  63,63% kosztów kwalifikowanych.

Ktoś wie, czym są koszty kwalifikowane? Głupie pytanie…

Jednym zdaniem, to koszty, które podlegają refundacji z funduszy unijnych. Unia wyraźnie zdemoralizowała urzędników, bez niej nie potrafią nawet przejść przez ulicę.

Popatrzmy dalej…

Okoliczne słowiki, dudki i brudzące głowy przechodniom wrony, informują o tym, że prace przy budowie nawierzchni ulicy Polnej w Tucholi, wkroczyły w ostatni etap. 280 metrów nowej drogi powstało na odcinku od ulicy Głównej do skrzyżowania z ulicą Łanową (włącznie). Wykonano także dojazdy do przyległych posesji w pasie drogi gminnej.

Wstrząsające, zapewne sporo tucholan, nawet nie wie, gdzie ta ulica się znajduje i kto przy niej mieszka. Osobną sprawą jest to, że lokalna władza w jakiś strasznie niezrozumiały sposób pokochała kostkę brukową, popularnie nazywaną pol-brukiem. Za tow. Edzia Gierka, Polskę asfaltowano jak była długa i szeroka, łącznie z trawnikami, obecnie wszędzie układana jest wspomniana kostka. Znak naszych czasów, czy też amunicja dla tych spod sztandarów multi – kulti, których wcisnąć nam chce na siłę Frau Merkel?  Zapewne, gdyby było można kostka stosowana  byłaby nawet w urzędniczych gabinetach. Swoją drogą, ciekawe jest, który sposób pokrycia ulic jest tańszy…

I to w zasadzie jest koniec dobrych wiadomości w kwestii tucholskich ulic. Są jakieś plany na najbliższą przyszłość? Oczywiście! Szykuje nam się horror przy ulicach: Pocztowa i Dworcowa, będzie remont na 100 fajerek! Jest wysoce prawdopodobne, że posypią się protesty mieszkańców, ale o tym: cicho, sza, ponieważ to ściśle tajne i może nie przedostanie się do mediów.

Które ulice wymagają natychmiastowej reanimacji? Ponieważ lokalna władza, którą zapewne przez pomyłkę wybraliśmy,chyba tego nie widzi, dlatego pomóżmy Jej wspólnie!

Przesyłajcie swoje fotografie ulic, ściślej miejsc, które trzeba naprawić od zaraz i opatrzcie je swoimi komentarzami. Całość prześlijcie na adres: tokistuchola@gmail com

Najciekawsze ujęcia i komentarze opublikujemy, szanując Waszą prywatność, ale tego nie musimy dodawać, bo dyskrecja, jest naszą specjalnością od ponad sześciu lat.

Miłego patrolowania!

____________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook