24 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kryminalni ze Świecia przejęli 200 g narkotyków

1 min read

edf

Policjanci ze Świecia zatrzymali dwóch mężczyzn zamieszanych w narkotykowy proceder. W sumie kryminalni zabezpieczyli 200 g zakazanych środków. Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty.

Kryminalni ze Świecia na podstawie wcześniejszych ustaleń w miniony piątek (1.02.19) około 14.30 na ul. Krasickiego zatrzymali 36-latka. Z informacji jakie posiadali policjanci mógł on posiadać narkotyki. W trakcie legitymowania okazało się, że mężczyzna ma schowany w materiałowej saszetce woreczek z blisko 30 g białego proszku. Policyjny tester wykazał, że jest to amfetamina. 36-latek odpowie teraz za posiadanie środków odurzających. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.

Kolejne działania policjantów wydziału kryminalnego ze Świecia doprowadziły do zatrzymania 29-letniego mieszkańca miasta. Policjanci, ustalili, że w miejscu zamieszkania może mieć narkotyki. Swoje ustalenia postanowili zweryfikować. I tym razem ich podejrzenia okazały się „strzałem w dziesiątkę”.
Policjanci będąc na miejscu, podczas przeszukania mieszkania, w łazience, znaleźli 137 woreczków z suszem roślinnym, pudełko z białą sproszkowaną substancją oraz tabletkę. Jak się okazało, ponad 170 g zabezpieczonych środków to marihuana, amfetamina i ecstasy.

29-letni właściciel narkotyków trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia (3.02.19) usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook