29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Krzywa i Kościelna w Tucholi do remontu, czy istnieją jakieś priorytety?

1 min read

Kilka, a właściwie wszystkie ulice w Tucholi przypominają czołgowisko. Zniszczone nawierzchnie, to norma i nie do końca jest to winą pojazdów, które się po nich poruszają.

Wadliwe instalacje, lub ich budowa, niekończące się wykopki, to główna przyczyna asfaltowych „łat”, które po remontach, lub instalacjach „robi się byle jak”. Mija kilka chwil i tworzą się zapadliska, pęka nawierzchnia, a w efekcie dziury przypominające szwajcarski ser.

PK z Tucholi wygrało przetarg i zajmie się naprawą nawierzchni kilku ulic, będą to:Krzywa, Kościelna, część Chojnickiej i Lipowej. Burmistrz przeznaczył na szczytne cele okrągłe 3 miliony. PK zarobi odrobinę ponad ćwierć miliona, ale tylko za wymienione cztery arterie. Dużo? Raczej nie, to wręcz symboliczna kwota i to niepokoi. Miejmy nadzieję, że nie odbędzie się to kosztem jakości. Mamy chore przepisy, faworyzujące wykonawcę, który zaoferuje najniższą cenę.

Kiedy ruszą prace? Podobno jest to uzależnione od pogody. Cóż to znaczy? Do roboty, bo ludziska rozwalą sobie zawieszenia w pojazdach,  a piesi do reszty poskręcają kostki!

_____________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook