1 marca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ksiądz Ireneusz Kalf zaprasza do wzięcia udziału we wspaniałym koncercie!

3 min read

W najbliższą niedzielę 13 kwietnia o godzinie 16.00, w kościele Bożego Ciała w Tucholi odbędzie się koncert pasyjny w wykonaniu zespołu „Art’n’Voices”.

Skład zespołu:

Soprany – Małgorzata Rocławska  Anna Godlewska

Alty – Anna Rocławska Julianna Styn

Tenory – Mateusz Warkusz Patryk Mudlaw

Basy – Tomasz Chyła, Janusz Żak

Teksty rozważań i utworów muzycznych – Ks. P. A. Lewiński

Muzyka – Anna Rocławska, Julianna Styn

Czyta – Jerzy Kiszkis, aktor teatralny (teatr „Wybrzeże” w Gdańsku), filmowy i telewizyjny

 Serdecznie zapraszam!

Ks. Ireneusz Kalf

Proboszcz parafii Bożego Ciała w Tucholi

Zespół wokalny Art’n’Voices powstał w grudniu 2010 roku. Skupia młodych ludzi pochodzących z terenu Powiatu Wejherowskiego, których łączy wspólna pasja śpiewania i realizowania własnych pomysłów muzycznych. Zespół składa się z ośmiu osób,  z których kilkoro kontynuuje edukację muzyczną w Akademii Muzycznej w Gdańsku na takich wydziałach jak: Wydział Dyrygentury chóralnej edukacji muzycznej i rytmiki, Wydział Instrumentalny, Wydział Wokalno-Aktorski. Art’n’Voices wykonuje muzykę od dawnej po współczesną, posiada w swoim krótkim dorobku autorskie opracowania kolęd i utworów muzyki rozrywkowej. Mimo krótkiego czasu istnienia zespół wystartował w kilku prestiżowych konkursach o randze międzynarodowej, w których zdobył wysokie miejsca.  W maju 2011 r. brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej „Mundus Cantat” w Sopocie, w kategorii: Negro spirituals, gospel, jazz i zdobył II nagrodę – Srebrny Dyplom. Udział Art’n’Voices w tym konkursie był jednocześnie debiutem zespołu na międzynarodowej scenie muzycznej.

W październiku 2011 r. zespół wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej im. Ks. S. Ormińskiego w Rumi, w kategorii: zespół kameralny zdobył I miejsce oraz nagrodę za najlepsze opracowanie (aranż.  A. Rocławska) i wykonanie utworu chóralnego o tematyce religijnej w Języku Kaszubskim.

    Zespół ma na swoim koncie nagrody na festiwalach i konkursach o randze ogólnopolskiej oraz międzynarodowej, m.in.:

– Grand Prix Pomorskiego Festiwalu Pieśni Wielkopostnej w Kielnie, marzec 2013 r.

-Grand Prix wraz ze Złotym Dyplomem oraz szereg nagród pozaregulaminowych ( Nagroda za najlepiej wykonany utwór obowiązkowy, Nagroda za najlepszy utwór z fortepianem oraz Nagroda Publiczności) na XXI Festiwalu Pieśni o Morzu w Wejherowie czerwiec 2013 r.

– Grand Prix oraz Złoty Dyplom na Kaszubskim Festiwalu Chóralnym w Żukowie czerwiec 2013 r.

– II Nagroda w kategorii: zespoły akademickie na 20 Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, styczeń 2014 r.

Dużym sukcesem dla zespołu było wydanie debiutanckiej płyty z autorską muzyką Anny Rocławskiej i Julianny Styn  do słów ks. Przemysława  Lewińskiego w lutym b .r. Projekt „Droga krzyżowa. Z Chrystusem na kalwarii wejherowskiej”  w formie książki i płyty CD ukazał się 15 lutego 2013 r. Zespół wystąpił z ponad 20 koncertami promującymi projekt Drogi Krzyżowej na terenie Powiatu Wejherowskiego i Trójmiasta. Książka wraz z płytą dotarła do grona odbiorców w kraju i za granicą.

Ważnym dokonaniem Art’n’Voices jest nagranie czterech utworów  o tematyce religijnej regionalnego kompozytora O. M. Żukowskiego na płycie poświęconej twórczości tego kompozytora. Wśród wykonawców na płycie z twórczością Żukowskiego Art’n’Voices zagościł obok takich artystów jak Jadwiga Rappe czy Piotr Kusiewicz.

_____________

(red.)

Materiały nadeslane.

Fot. TOKiS – PRESS

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook