29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Książka Michała Folegi dostrzeżona za Oceanem!

1 min read

Michał Folega – autor znakomicie napisanej i zredagowanej książki pt. „Życie na świat otwarte” może cieszyć się z kolejnego sukcesu, a wraz z Nim my. Jego precyzyjnie nakreślony rys historyczny sylwetki Aleksandra Janty – Połczyńskiego znalazł uznanie w Polskiej  Szkole Dokształcającej im.Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Lakewood NJ!

michał

Polska Szkoła im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Lakewood jest instytucją społeczną, niedochodową. Jej organizacją opiekuńczą

jest Organizacja Polskiego Dziedzictwa (Polish Heritage Center).Lekcje języka polskiego prowadzone są w piątki w godz 5:00-8:00. W poniedziałki w godz 6:30-8:00 tatrzyk kukiełkowy „Fantazja” wprowadza maluszki ( wiek 4-9 lat) w krainę baśni. Natomiast w czwartki w godz 6:30-8:00 tancerze z Dziecięcego Zespół Pieśni i Tańca „Maki” szlifują kroki.Szkoła podlega bezpośrednio Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce i Komisji Oświatowej Kogresu Polonii Amerykańskiej. Organizacje te z kolei współpracują z Ministerstwem Oświaty i Polonijnym Centrum Nauczycielskim w Polsce.
Celem Szkoły jest kształtowanie języka polskiego oraz poszerzenie wiadomości z zakresu historii, kultury i tradycji narodu polskiego.

Michałowi gratulujemy i liczymy na relację.

_______________________

(mrf.)

Mat. lakewoodpolishschool.com

Mat. nadesłane.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook