4 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Książka, nad którą warto się pochylić: Gmina Kęsowo – historia, struktura i tradycje rybactwa

2 min read

Pan Adam Węsierski jest autorem 39 pozycji książkowych i albumowych oraz przeszło 200 artykułów dotyczących dziejów Borów Tucholskich. W ramach badań badań na szczególną uwagę zasługuje właśnie ta książka pt. Gmina Kęsowo – historia,struktura i tradycje rybactwa.

Pięknie scharakteryzował ją w swoim wstępie wójt Gminy Lubiewo, pan Radosław Januszewski:

Z wielką przyjemnością oddaję w Państwa ręce kolejną bezcenną publikację dla naszej lokalnej społeczności pióra Adama Węsierskiego. Tym razem ceniony badacz przeszłości Borów Tucholskich zabiera nas w niezwykłą podróż w której przedstawia w sposób przystępny i niezwykle interesujący historię sołectw naszej pięknej i niepowtarzalnej gminy Kęsowo oraz spuściznę pozostawioną po naszych zacnych przodkach.

Dobrze się składa, że publikacja ukazuje się na splocie ważnych wydarzeń dla mieszkańców naszej gminy, w tym przede wszystkim 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Temu niepowtarzalnemu wydarzeniu towarzyszą inne doniosłe i ważne rocznice dla lokalnej społeczności, o której autor pisze w prezentowanej publikacji.

Książka jest niezwykle starannym opracowaniem dziejów i losów ludzi gminy Kęsowo, gdzie na plan pierwszy wysuwa się ich dorobek pracy o którym  następnym pokoleniom nie wolno nigdy zapomnieć. Ważnym wątkiem jest również ten, który opiewa rodzinnym dom, osady, wsie, sołectwa, gminę i powiat, to prosta droga do ustalenia pewnych priorytetów i wartości, a te prowadzą do oczywistości pt. PATRIOTYZM.

Tego nie można się nauczyć ze współczesnych, kolorowych pism, czy filmów 3-go sortu, ten ma się w sercu,albo rozbudza się go o publikacje historyczne, wolne od elementów fałszu i zakłamania. Temu właśnie służy opracowanie pana Adama Węsierskiego,który wielokrotnie udowodnił nam, że jego studia nad przeszłością, są rzetelne i oparte wyłącznie o fakty.

Zachęcamy do sięgnięcia po tę książkę.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook