24 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kto pierwszy, ten niekoniecznie musi być lepszym! Krótki felieton tendencyjny

3 min read

Właśnie przeglądam swoje notatki dotyczące imprez lipcowych w Tucholi i natknąłem się na wyjątkowo ciekawą „nieścisłość”, która powstała, po skonfrontowaniu ich z dzisiejszą informacją, którą odebrałem ze swojej skrzynki pocztowej.

Na wstępie chcę przeprosić wszystkich, którzy w dzisiejszej aktualizacji oczekiwali filmowej relacji z sobotniej, motoryzacyjnej imprezy, którą zorganizowali przyjaciele z tucholskiego „Dragona”. Materiał zostanie wyemitowany po kolejnej aktualizacji.

W dzisiejszym felietonie pozwolę sobie na odrobinę spekulacji w oparciu o dwie informacje, które porównałem pod kątem dat.

Nieodmiennie, ciągle jestem pod wrażeniem wspaniałej imprezy, którą osobiście zarejestrowałem na tucholskim rynku w ubiegłym (2014) roku. Przypomnijmy ją sobie…

Świetna promocja miasta i powiatu, prawda? Tym bardziej z radością, bodaj w styczniu  odnotowałem informację, że w dniach 11 – 12 lipca 2015r. Komitet Organizacyjny “Sygnały Myśliwskie” w Tucholi, zaprasza zespoły sygnalistów myśliwskich i solistów, sygnalistów miejskich oraz wykonawców muzyki myśliwskiej i sympatyków do Tucholi.

Notatkę kończy dopisek w którym czytam: wszelkie zapytania prosimy kierować do organizatora  pocztą elektroniczną, tradycyjną lub telefonicznie. Przypominam, organizatorem festiwalu jest nasz tucholski wojski, pan Piotr Grzywacz.

Ze względu na późną porę, ( 21:53) wyjątkowo powstrzymam się od wykonania telefonu do pana Piotra, zwłaszcza, że sytuacja wydaje się jasną w momencie, kiedy poznamy kolejną informację, którą w dzisiejszej aktualizacji podaje administrator portalu Reporter 24. Oto jej fragment:

W tym roku mija 10 rocznica powstania Stowarzyszenia „Via Natura”. Z tej okazji, w dniu 11 lipca 2015 roku zaplanowano spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia, połączone z koncertem na tucholskim rynku naszych przyjaciół: Zbigniewa Wodeckiego, Grażyny Nity, Roberta Janowskiego oraz Agaty Młynarskiej.

Źródło: http://reporter-24.pl/wiadomosc/jubileusz-via-natury

Jak wspaniale! Tuchola będzie gościła znane twarze, wprost z telewizorów! Magia nazwisk wyciągnie z domostw największych malkontentów i miłośników grillowania przy piwku. Ja jednak podejrzewam potencjalny konflikt interesów dwóch organizatorów, którzy swoje imprezy zaplanowali dokładnie w tym samym czasie! Jak to możliwe? 

Oczywiście nie wiem, czy doszło do kompromisu i czy pan Burmistrz Tucholi, jako gospodarz terenu, gdzie mają odbyć się wymienione imprezy, wypracował z zainteresowanymi inne terminy, być może miejsca. Zapewne tak jest, ale…, skoro pierwszą z zaplanowanych imprez był Festiwal, to co przeważyło o tym, że pierwszeństwo otrzymała Via Natura? Z pewnością, to pytanie zadam jeszcze w tym tygodniu panu Burmistrzowi.

Zastanawiam się też nad tym, jak po tej informacji zareagował i zwyczajnie poczuł się, główny organizator Festiwalu. Myślę, że wyjątkowo podle. Co bym zrobił, gdybym był na jego miejscu? To chyba oczywiste…, stąd ten tekst.

Nie ukrywam, doceniam wkład pracy Vii Natury, ale harmonogram jest rzeczą świętą, chyba, że wszystko odbywa się za porozumieniem zainteresowanych stron. Czy tak właśnie było? Do wyjaśnienia.

Do tematu powrócę.

______________________

Mariusz R.Fryckowski (mrf.)

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook