24 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kto zatwierdził plany budowlane tego obiektu?

1 min read

Kompleks umiejscowiono przy Czarnej Drodze w Tucholi na wysokości nieczynnego już tartaku. Tuż przed nim znajduje się spora przestrzeń, która w części stanowi parking. To ta pozytywna część zakończonej inwestycji „bez głowy”.

Skargi kierowców poruszających się tą ulicą, od jakiegoś czasu trafiają do naszej redakcyjnej skrzynki wąskim strumykiem,  z prośbą o zainteresowanie się tym problemem.

Budynek jest nowoczesny i okazały, mieszczą się w nim specjalne stanowiska, gdzie obsługiwane są pojazdy, praktycznie każdych rozmiarów. O ile z osobowymi nie ma większych problemów, zagrożenie dla wszystkich użytkowników (również rowerzystów i pieszych), stanowią ciężarówki, które w jakiś sposób muszą włączyć się do ruchu i tutaj zaczynają się schody. Wyraźnie brakuje miejsca, a problem potęgują pojazdy, których użytkownicy chcą umyć swoje „bolidy” w nowoczesnej myjni, która stoi tuż obok. Jest niebezpiecznie, czasami skrajnie. Obserwacja identyczna jak przed chwilą – brakuje miejsca.

Osoba tworząca projekt w rozpaczliwy sposób próbowała „upchnąć” wielki obiekt na wąskiej działce, niestety, nie pomogło nawet „kaskadowe” ustawienie budynku. Jak wyjść z tej opresji? Nijak,  to dzieło chyba tylko dla Tytana, człowiek niewiele tu pomoże. Budowlany bubel? Nie, ale umiejscowienie… tragiczne i nie przysporzy to firmie klientów, a szkoda.

____________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook