pt. Kwi 3rd, 2020

Telewizyjno – Filmowa Agencja Promocyjno – Informacyjna

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wczoraj na drogach województwa działania „NURD”

1 min read

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wczoraj na drogach województwa działania „NURD” ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Z tej racji, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na dotkliwe skutki wypadków drogowych akcja ta prowadzona jest cyklicznie przez cały rok.

Wczoraj (12.09.19) na terenie całego województwa kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Cyklicznie prowadzone działania mają za zadanie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jakie zagrożenia mogą występować jeżeli nie przestrzegają oni przepisów ruchu drogowego.

Wzięło w nich udział 341 funkcjonariuszy, którzy ujawnili 463 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami wobec pieszych oraz 15 wobec rowerzystów.

W związku z tym, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na dotkliwe skutki wypadków drogowych, działania NURD są prowadzone cyklicznie przez cały rok.

Apelujemy nie tylko do kierowców, ale również do pieszych i rowerzystów o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Zachęcamy pieszych do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym.


Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska