4 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła już od jutra

2 min read

Język angielski dla ósmoklasistów i język polski dla pierwszych klas szkoły średniej – tak jutro (15 kwietnia) zaczynamy nowy, piąty już tydzień lekcji w ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej. Wszystkich uczniów zapraszamy do dalszej nauki po przerwie świątecznej i zachęcamy do powtórki materiału z lekcji zarchiwizowanych.

Po świątecznej przerwie od nauki ruszamy z nowymi e-lekcjami. Na uczniów szkół podstawowych i średnich czekają ciekawe zajęcia, opracowane przez metodyków i nauczycieli specjalistów. Zachęcam do wspólnej nauki – mówi marszałek Piotr Całbecki

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest odpowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych.

Nadajemy do 20 półgodzinnych interaktywnych lekcji online – wykładów, pokazów, warsztatów – z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję. Program przygotowali wspólnie metodycy pracujący w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, zajęcia prowadzą najwyższej klasy nauczyciele specjaliści.

Lekcje rejestrujemy i nadajemy na żywo na www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. 

Plan zajęć od 15 do 17 kwietnia dla:

Do tej pory w ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej przeprowadziliśmy łącznie 255 lekcji, prowadzonych przez 33 nauczycieli ze szkół z całego województwa. Zajęcia wyświetlono już ponad 1,2 miliona razy.

W okresie przedświątecznym zaprosiliśmy dzieci i młodzież do udziału w rekolekcjach wielkopostnych. Zajęcia poprowadził ksiądz Dawid Wasilewski. Uczniowie mogli wziąć udział także w lekcji wychowania fizycznego poprowadzonej przez Marusza Krzemińskiego wraz z wnuczkiem Dominikiem, a także w „zabawach z nauką” przygotowanych przez Ewę Skrzypczak i Sławomira Żebrowskiego, podczas których uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o własne zdrowie (więcej).

E-lekcje oglądają uczniowie nie tylko z naszego województwa, ale i z całego kraju. Odnotowaliśmy także setki wejścia z zagranicy. Zaobserwowaliśmy wejścia m.in. z  Wielkiej Brytanii,  Niemiec, Holandii, Stanów Zjednoczonych, a nawet Australii.

  • Więcej informacji o e-Szkole tutaj.

kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook