16 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kujawsko-pomorska wieś się zmienia. W POWIECIE TUCHOLSKIM atrakcyjniej

2 min read

W czwartek (11 czerwca) w regionalnych gazetach ukazała się szósta część wydawnictwa, w którym Urząd Marszałkowski w Toruniu  zaprezentował zmiany, jakie zaszły w ostatnich latach na kujawsko-pomorskiej wsi. Tym razem opowiadamy o przedsięwzięciach modernizacyjnych w powiatach nakielskim, sępoleńskim, tucholskim.

W Kujawsko-Pomorskiem, dzięki inwestycjom i przedsięwzięciom finansowanym ze środków (2007-2013) Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz Programu Operacyjnego RYBY, zaszły w ostatnich latach pozytywne zmiany, dotyczące niemal wszystkich dziedzin życia na wsi. Dzięki wsparciu rozdysponowanemu przez marszałkowską administrację regionu samorządy lokalne podjęły wyzwania dotyczące rozbudowy sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, inwestycji drogowych, rewitalizacji centrów miejscowości, poprawy warunków nauczania w szkołach i dostępności przedszkoli, budowy i remontów wiejskich świetlic, placów zabaw i ośrodków kultury.

Na stronach wydawnictwa poinformowano o konkursach dla czytelników. Główną nagrodą są w nich dwa vouchery o wartości 2,5 tysiąca złotych na usługi turystyczne w dowolnie wybranym przez siebie miejscu w kraju i za granicą. Do zdobycia też voucher do spa oraz atrakcyjne pobyty w ośrodkach turystycznych ulokowanych w różnych częściach naszego województwa. Ponadto zaproponowano zwiedzanie Kalwarii Pakoskiej (pow. inowrocławski) oraz dwóch wiosek tematycznych, górniczej i ptasiej (pow. tucholski). Zawalczyć można też o zaproszenia na koncerty i spektakle w instytucjach kultury samorządu województwa (Operze Nova i Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu, Ośrodku Chopinowskim w Szafarni i Pałacu Lubostroń). Informacje o konkursach tutaj.

  • Elektroniczna wersja wydawnictwa „Razem dla kujawsko-pomorskiej wsi. Powiaty nakielski, sępoleński, tucholski” tutaj.
  • Wydawnictwa dotyczące wsi są kontynuacją cyklu „Razem dla regionu”, które przedstawiały inwestycje realizowane przede wszystkim w kujawsko-pomorskich miastach.
__________________________________
(red.)
kujawsko-pomorskie.pl
fot. Urząd Gminy w Lubiewie (pow. tucholski)
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook