20 października 2020

KUJAWSKO – POMORSKIE rajem producentów narkotyków?

2 min read

Jeżeli nawet tak, to policjanci wypowiedzieli im bezpardonowa wojnę i są tego efekty! Jakimś dziwnym trafem proceder produkcji narkotyków znalazł podatny grunt w POWIECIE TUCHOLSKIM i co jakiś czas likwidowane są kolejne zakamuflowane plantacje, z których młodzi ludzie czerpią krociowe zyski.

Czy czują się bezkarni? W ich przekonaniu oczywiście tak, dlatego podobnie jak delikwent poniżej przejdą na wikt i opierunek państwa (nasz) na jakieś 10 lat. Warto było? Będzie miał teraz sporo czasu, by sobie odpowiedzieć na to pytanie.

***

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zlikwidowali domową plantację marihuany. Zabezpieczyli narkotyki, z których można by było zrobić około 300 „działek”. Do sprawy zatrzymali dwie osoby. Jedna z nich została aresztowana na miesiąc. Teraz podejrzani będą odpowiadać przed sądem.

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali dwie osoby podejrzane złamanie przepisów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Do zatrzymania doszło w piątek (13.03.2015) po południu. Wówczas śródmiejscy policjanci ustalili, że w jednym z mieszkań w centrum miasta mogą znajdować się narkotyki. Funkcjonariusze pojechali pod wytypowany adres. Tam szybko potwierdziły się ich przypuszczenia. Zaraz po otwarciu drzwi przez 21-letnią kobietę, z mieszkania wydobył się zapach marihuany. Kryminalni chcieli wejść do środka mieszkania, lecz próbował im to uniemożliwić drugi lokator.

Mężczyzna został obezwładniony. Po przeszukaniu pomieszczeń budynku okazało się, że w jednym z pokoi znajdują się dwa namioty wyposażone w profesjonalną aparaturę do uprawy roślin z tym, że były to nielegalne rośliny, czyli marihuana. Policjanci zabezpieczyli osiem krzaków konopi indyjskich, blisko 280g suszu roślinnego, porcję amfetaminy, pieniądze, a także elektroniczną wagę. Do sprawy została zatrzymana para.

Śledczy z bydgoskiego Śródmieścia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 21-latka odpowie za pomocnictwo w uprawie marihuany, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast zatrzymany 22-latek usłyszał zarzut uprawy konopi, posiadania znacznej ilości narkotyków, a także przygotowania do handlu narkotykami.

___________________

(red.)

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook