16 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kujawsko-Pomorskie świętuje

3 min read
Zapraszamy na obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dzisiaj (7 czerwca) Astrofestiwal w Golubiu-Dobrzyniu, a w niedzielę (8 czerwca) wielki plenerowy koncert z udziałem gwiazd „Piosenka niejedno ma imię” na włocławskich bulwarach.
W programie święta także wiele innych imprez i wydarzeń.

Główne uroczystości odbyły się 6 czerwca we Włocławku. Rozpoczęła je msza święta w intencji mieszkańców regionu we włocławskiej katedrze. Punktem kulminacyjnym była uroczysta sesja sejmiku województwa z udziałem zaproszonych gości, wśród których byli reprezentanci świata polityki i samorządowcy oraz przedstawiciele hierarchii Kościoła katolickiego i władz rektorskich kujawsko-pomorskich wyższych uczelni. Więcej informacjitutaj.

Fanów astronomii zapraszamy dzisiaj (7 czerwca) na trzecią już edycję Astrofestiwalu, która odbędzie się w Golubiu-Dobrzyniu. Gośćmi specjalnymi imprezy będą Mirosław Hermaszewski, pierwszy polski kosmonauta i Michelle B. Larson, dyrektor Planetarium Adlera w Chicago. W programie warsztaty dla dzieci z automatyki i robotyki, seanse astronomiczne, wykłady popularnonaukowe, a także widowisko artystyczne ilustrowane ogniem i muzyką oraz multimedialne show. Więcej informacji tutaj oraz na stronie internetowej imprezy tutaj.
 –
Także dziś odbędą się także: w Bydgoszczy – finał Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej z Janem Pawłem II  „Pod Prąd” (więcej tutaj) oraz koncert „Mozart Forever” (więcej tutaj),  we Włocławku – rekonstrukcja historyczna (więcej tutaj) oraz „Dobry koncert” (więcej tutaj), w Toruniu – koncert z okazji święta regionu oraz 15. rocznicy wizyty Jana Pawła II (więcej tutaj).
 –
W niedzielę 8 czerwca zapraszamy na plenerowy koncert „Piosenka nie jedno ma imię”, który odbędzie się na bulwarach im. Marszałka Piłsudskiego we Włocławku. Wystąpią między innymi Olga Bończyk, Katarzyna Żak, Katarzyna Jamróz i Władysław Grzywna. O oprawę muzyczną zadbają muzycy wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol. Więcej informacji tutaj.
 –
Wśród innych niedzielnych wydarzeń znalazły się: XVI Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Orkiestr Dętych w Chełmnie (więcej tutaj), odsłonięcie popiersia Fryderyka Chopina w Izbicy Kujawskiej (więcej tutaj), koncert „Kolberg Fortuny” w Inowrocławiu (więcej tutaj) oraz koncert Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej Sonata w Toruniu (więcej tutaj).
 –
W ramach obchodów Święta Województwa pierwszy spektakl zaprezentuje powołany niedawno przez samorząd województwa Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny. Premiera „Sióstr Parry” w reżyserii Piotra Szalsza odbędzie się 13 i 14 czerwca w Pałacu Dąmbskich w Toruniu. To opowieść o marzeniach i wielkiej karierze przeplatana piosenkami w języku polskim, jidysz i angielskim. Szczegóły tutaj.

W obchody Święta Województwa na stałe wpisała się już Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, która odbędzie się 11 czerwca w toruńskim Dworze Artusa (więcej tutaj ). Wręczymy także nagrody w marszałkowskim konkursie „Rodzynki z pozarządówki” na najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe (Zamek Bierzgłowski, 16 czerwca, więcej tutaj).

W programie obchodów także wiele innych imprez i wydarzeń. Wśród nich: festiwal Tour de Carillion, cykl koncertów „Mozart Forever”, projekcja filmu „Jan Paweł II. Santo Subito. Świadectwa świętości”, „Wielkie grillowanie” w Żninie oraz „Śniadanie na trawie” w Toruniu.
_________________
(red.)
Urząd Marszałkowski
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook