Kulisy działalności TOKiS – PRESS. Etiuda pt. „DESZCZOWY DZIEŃ”

Przez większość roku Tuchola tonie w chmurach, promienie naszej lokalnej gwiazdy z trudem przebijają się przez ich grubą warstwę.

Od wielu miesięcy, by ją zobaczyć, należy wcześnie wstać z łóżka i uważnie wpatrywać się na wschód. Jest takie złote dwadzieścia minut, zanim nadlecą wielkie samoloty pasażerskie, mniejsze wojskowe i te prywatne, które poorają smugami kondensacyjnymi niebo na kształt szachownicy, ta później przemieni się w gigantyczne chmury, które ostatecznie zakryją niebo na cały dzień, a nawet noc! W połączeniu z lokalnym smogiem otrzymujemy przez większość dnia ponurą krainę, jak z powieści Tolkena. Można też wyjechać odrobinę dalej, wsiąść do kabiny samolotu i wzbić się ponad warstwę chmur, niestety, czasami zwyczajna, prymitywna technologicznie uszczelka za 10 złotych, potrafi przekreślić cały misternie upleciony, jak z rozgotowanego makaronu, plan.


(RED.)

(mrf.)

admin

Next Post

Kawa z TOKiS-em. Kęsowo godnie przywitało FLORKA!

sob Sty 6 , 2018
Florek dotarł do Kęsowa! Ma siłę małej lokomotywy, jest trochę otyły, bo z pełnym „plecakiem” waży prawie 19 ton! Od dzisiaj, stanowił będzie pierwszą linię obrony przed „czerwonym kurem”. Gmina godnie go przywitała, a w sposób specjalny, dzielni druhowie z OSP KSRG.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook