21 października 2020

Kultura na weekend

2 min read

Z imprez kulturalnych tego weekendu w Tucholi mamy do wyboru: picie piwa, alkoholi mocniejszych, telwizornię, bierki, lub bezsensowne surfowanie w sieci w oczekiwaniu na występ imitacji ABBY, która za „dwie dychy” ma nas zabawiać już wkrótce w TOK-u. Mamy inne propozycje. Wyłączyć światło, zamknąć drzwi od domu i wyjechać tam, gdzie cennych imprez nie brakuje.

Dvořákowska symfonia „Z Nowego Świata” w Filharmonii Pomorskiej, wystawa prac dyplomowych studentów Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, koncert muzyki filmowej w toruńskim Dworze Artusa i wieczór z Mozartem w Szafarni to kulturalne propozycje na weekend w regionie.
 –
W piątek (6 lutego) w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy usłyszmy dwa dzieła Antonina Dvořáka: Symfonię „Z Nowego Świata” i koncert wiolonczelowy h-moll w wykonaniu orkiestry symfonicznej FP i wiolonczelisty Rafała Kwiatkowskiego. Więcej informacji tutaj.

W toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej w piątek odbędzie się wernisaż prac dyplomowych studentów Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Na wystawie zobaczymy wyróżnione dzieła absolwentów Instytutu Artystycznego oraz Instytutu Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa . Więcej informacji o wystawie tutaj.

Toruńska Orkiestra Symfoniczna zagra w piątek hity dużego ekranu. W sali wielkiej Dworu Artusa melomani usłyszą muzyczne przeboje z takich filmów jak: „Ojciec Chrzestny”, „Mission Impossible”, „Piraci z Karaibów”, „Gladiator”. Więcej o koncercie tutaj.

Na niedzielę zapraszamy do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni na wieczór z Mozartem. W repertuarze koncertu znajdzie się jedno z najbardziej rozpoznawalnych dzieł kompozytora serenada „Eine kleine Nachtmusik”. Wystąpi Capella Thoruniensis, muzycy zagrają na kopiach instrumentów z epoki. Więcej tutaj.

Na weekend Teatr Horzycy przygotował dwie propozycje: spektakl „Licheń story” i „Koncert życzeń” – krótką historię polskiej muzyki rozrywkowej. Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny  zaprasza w sobotę na sztukę „Machiavelli”.

Filharmonia Pomorska , Ośrodek Chopinowski w Szafarni, Teatr im. W. Horzycy i Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny są jednostkami kultury samorządu województwa.
______________________
(red.)

fot. Tymon Markowski
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook