16 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kuzyni już w pełnym składzie wystąpią w Tucholi

2 min read

kabaret-kuzyni

Kuzyni? Ten kabaret jest jednym z nielicznych, którego korzenie sięgają tak dawnych czasów. Powstał on mianowicie w roku 1897. Pochodzi z miasta, które niektórzy nazywają całkiem słusznie stolicą polskiego kabaretu, czyli pięknego Krakowa. Od 1999 roku występują w zacnej Piwnicy Pod Baranami.

Jego skład obejmuje wiele osób: Andrzeja Talkowskiego, Anetę Talkowską, Jarosława Gawlika, Aleksandra Talkowskiego, Robert Turlej, Grzegorz Żyła. Czasami występują z nimi także Tomasz Kot, Wojciech Czerwiński, Marcin Tyrol.

Kabaret Kuzyni zdobył wiele nagród: Grand Prix na XVI Przeglądzie Kabaretów PaKA, Grand Prix na VI Mazurskim Lecie Kabaretowym Mulatka, II Nagrodę na XXI Lidzbarskich Biesiadach Humoru i Satyry, Grand Prix na IV Ogólnopolskiej Giełdzie Kabaretowej PrzeWAŁka, Grand Prix na Siedleckiej Nocy Kabaretowej i Grand Prix na Festiwalu Sztuki Estradowej w Warszawie.

Jako prowadzący wystąpili podczas Ogólnopolskiej Giełdy Kabaretowej PrzeWAŁka w roku 2006.

Na występ kabaretu Kuzyni wybrać się można przede wszystkim z powodu wysokiego poziomu humoru jaki prezentują. Ponadto już ich korzenie sięgające tak dalekich czasów zachęcają nas do zobaczenia na własne oczy tego, co mają nam oni do zaoferowania. Nie są oni spotykani podczas realizacji telewizyjnych, więc na pewno nie jednym zaskoczą każdego widza. Tyle informacji odnajdziemy w oficjalnej stronie grupy.
Oczywiście, nie jest do końca prawdą, że Kuzyni byli, czy są na bakier z telewizją, która zwykle jest gwarantem sukcesu. Patrząc bezstronnie, ich repertuar jest znacznie ciekawszy od tego, który prezentują kabarety powszechnie uznane za te najśmieszniejsze. Gdyby móc zastosować urządzenie, które nie istnieje – „śmiechometr”, to śmiało dorównuje kabaretowi Hrabi.
Kuzyni, choć w okrojonej obsadzie, pojawili się już na scenie tucholskiego TOK-u, ściślej, bawił nas słynny „magik – bardzo dobry” w rolę którego wcielił się Andrzej Talkowski – wyjątkowy talent. To, co pokazał, rzeczywiście rozbawiło publiczność, choć ten repertuar miał „brodę” równie długą, jak ta, która należała do Szymona Kobylińskiego.
Kuzyni pojawią się w Tucholi ponownie już 4 kwietnia 2014, o godzinie 18 w ramach cyklicznej imprezy, której premiera odbyła się klika tygodni temu. Szkoda tylko, że występ dobrego kabaretu poprzedzą popisy nudziarzy – amatorów. Miejmy nadzieję, że stopniowanie przypływu humoru (suspens w komediowym wydaniu? Czemu nie.) będzie proporcjonalne do tego, co w finale zaprezentują Kuzyni i oby było to coś nowego, mamy dość „odgrzewanych kotletów” dobrych dla prowincji, za ponad dwie „dychy”.
***
U nas Kuzyni w wypróbowanym repertuarze…

___________________

(red.)

Wykorzystano materiały z witryny http://kabaret.com.pl/

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook