30 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kwalifikacja Wojskowa 2016

2 min read

Kwalifikacja Wojskowa na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostanie przeprowadzona w dniach od 1 lutego do 29 kwietnia 2016 r.

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oprócz Wojewódzkiej Komisji Lekarskiej w Bydgoszczy będą pracowały 24 powiatowe komisje lekarskie w składach określonych w Zarządzeniu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego nr 1/2016 z dnia 5 stycznia 2016 r., w sprawie powołania Wojewódzkiej Komisji Lekarskiej i powiatowych komisji lekarskich oraz określenia ich siedzib.

W województwie kujawsko-pomorskim w 2016 r. obowiązkowi zgłoszenia się do powiatowych komisji lekarskich podlega:

 • 12047 mężczyzn z rocznika 1997,
 • 2539 mężczyzn z roczników starszych,
 • 362 kobiety.

Kwalifikacja Wojskowa obejmie:

 • mężczyzn urodzonych w 1997 roku,
 • mężczyzn urodzonych w latach 1992-1996, którzy nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej,
 • osoby (mężczyzn i kobiety) urodzone w latach 1995 i 1996, które w latach poprzednich zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej (kategoria zdolności B).
 • osoby (mężczyzn i kobiety) urodzone w latach 1995 i 1996, które w latach poprzednich zostały przez powiatowe komisje lekarskie uznane za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej (kategoria zdolności B), a termin, na który orzeczona została wobec nich kategoria czasowej niezdolności do służby upłynie po 29 kwietnia br.,
 • kobiety urodzone w latach 1992-1997, które posiadają kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiety, które w roku szkolnym lub akademickim 2015/2016 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na innych kierunkach, m.in. psychologia, farmacja, pielęgniarstwo, jeżeli nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Ponadto, do kwalifikacji mogą zostać wezwane osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej.

Osoby podlegające kwalifikacji wojskowej otrzymają od wójtów lub burmistrzów (prezydentów miast) imienne wezwania określające miejsce i termin stawiennictwa oraz dokumenty jakie należy przedstawić podczas kwalifikacji.  Informacje o szczegółowych terminach i miejscach kwalifikacji wojskowej na terenie województwa podane zostały do publicznej wiadomości w formie obwieszczenia Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z dnia 15 stycznia 2016 r.

Osoby, które po raz pierwszy zostaną lub zostały wezwane do kwalifikacji wojskowej powinny zabrać ze sobą:

 • dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość,
 • dokumentację medyczną (jeżeli taką posiadają),
 • aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm bez nakrycia głowy,
 • dokumenty potwierdzające wykształcenie albo zaświadczenie o kontynuacji nauki oraz posiadane kwalifikacje zawodowe.

___________________

bydgoszcz.uw.gov.pl

fot. regiopraca.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook