21 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kwiatki za ponad 35 tysięcy złotych? A co tam, stać nas na to!

2 min read

Przed rewitalizacją tucholskiej „starówki”, tuż przy fontannie istniał prawdziwie zielony skwerek. Później ktoś wpadł na pomysł, aby wykafelkować wszystko, to, co się da. Powstała piękna, betonowa… pustynia z jeszcze piękniejszymi ławkami, za to w cieniu drzew, które jeszcze stoją.

Jednak ów pomysłodawcy ambarasu dostrzegli oczywistość, że czegoś w tym krajobrazie zabrakło. Tak, właśnie, „oazy”, ściślej kilku, aby „wielbłądy” (psy i koty), miały odrobinę „cienia”, a tym samym, by politycy z pierwszych stron gazet nie wdepnęli w…

Iście przedwyborcze odwracanie uwagi? Nie, tym razem to nie miraż, a sarkazm, mając przed oczyma wszechobecne dziury, we wszystkich ulicach miasteczka ( w naszym nieoficjalnym rankingu bezapelacyjnie prowadzi tradycyjnie… Pocztowa).

Wiszące donice z kwiatami zamontowano na lampach oświetleniowych, zaś cztery wieże kwiatowe zdobią rynek od strony wschodniej.

„Myślę, że te dodatkowe ozdoby doskonale wpisują się w klimat naszej starówki, jako miejsca sprzyjającego wypoczynkowi i relaksowi. Cieszę się, że nasi mieszkańcy, jak i goście chętnie spędzają swój wolny czas właśnie na rynku. To nasza dumna wizytówka miasta” – przyznaje burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Inwestycja została zrealizowana w ramach operacji pod tytułem „Zakup donic kwiatowych do miejsc atrakcyjnych turystycznie w Tucholi, gmina Tuchola”. Zadanie ma wartość całkowitą 38 745 zł. 80% kosztów kwalifikowanych pokryje dofinansowanie unijne ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Źródło: tuchola.pl

Bo zależność jest taka, dopóki nie pojawi się odpowiedni projekt dofinansowany z zewnątrz, będzie tak, jak jest. Takie fajne, lokalno – ogólnopolskie, nonsensy. Czy przyniosą nam wymierny dochód z turystyki? Hmm, póki co, turystów widujemy w Tleniu, ale to już inny powiat i… historia. Nam pozostaną kwiatki, które za kilka miesięcy zwiędną.

Supre!

____________________

(red.)

Fot. widelec.org

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook