23 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Lakoniczny komunikat magistratu dla mieszkańców Tucholi!

2 min read

Nie takiego traktowania mieszkańców spodziewaliśmy się ze strony tucholskiego magistratu. Nie ma nawet jednego słowa tłumaczenia, dlaczego ulica Dworcowa została zamknięta już w piątek, skoro pierwsze prace ruszyły, jak przewidywaliśmy dopiero w poniedziałek.

Jest za to spóźniona, bardziej, niż lakoniczna informacja z dzisiaj:

Zmiana organizacji ruchu!

Od 15 września wykonawca przebudowy ulic Pocztowej i Dworcowej firma STRABAG S.A. wprowadza pierwszy etap tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Pocztowej. Zamknięty dla ruchu kołowego zostanie odcinek od ul. Warszawskiej do budynku Starostwa Powiatowego w Tucholi.
Ruch na pozostałym odcinku ulicy Pocztowej będzie dwukierunkowy (od strony ulicy Świeckiej).
Przepraszamy za utrudnienia.

Co jeszcze ciekawsze, informacja nie ukazała się tam, gdzie jest jej główne miejsce, czyli  w portalu miejskim, a w profilu gminy w Facebooku. Sytuacja, jak z lichej komedii, nasi „wybrańcy” rzeczywiście mają nas w nosie, czy to tylko jakieś niedopatrzenie, ze strony administratora?

Między baśnie możemy włożyć deklarację pana burmistrza, że zamknięcie ulic w wyjątkowych sytuacjach potrwa do trzech dni. Ten drogowy horror dopiero się zaczyna.

Ile dni potrzeba, aby sprawnie przeprowadzić remont łącznie kilkuset metrów dwóch remontowanych ulic? Tydzień? Dwa? Może miesiąc i dłużej, potem poprawki, „podnoszenie studzienek” itd. Nawet komuniści szybciej działali. Popatrzmy jak robi się to w ich kolebce.

Przenieśmy się do Moskwy. Tamtejszym drogowcom wystarczy doba, aby kompletnie wyremontować jedną z długich arterii w mieście (!)

W Tucholi jest już czas na radykalne zmiany…

___________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook