28 października 2020

Laptopy przeciw wykluczeniu trafią również do POWIATU TUCHOLSKIEGO!

1 min read
Trwają szkolenia dla beneficjentów połączone z przekazywaniem sprzętu. Gospodarzem dzisiejszego takiego spotkania w Mogilnie był wicemarszałek województwa Dariusz Kurzawa.
– Program jest kontynuacją naszych poprzednich działań na rzecz eliminacji wykluczenia cyfrowego. Jak wiadomo, bez komputera i internetu oraz umiejętności korzystania z zasobów i możliwości komunikacyjnych jakie daje sieć trudno funkcjonować we współczesnym społeczeństwie – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Wsparcie adresujemy do prawie 2000 niezamożnych rodzin w cały regionie, w tym do rodzin z dziećmi w wieku szkolnym i takich, w których ktoś z domowników jest osobą niepełnosprawną. Oprócz przekazania przenośnego komputera (z oprogramowaniem oraz urządzeniami peryferyjnymi, w tym także dostosowanymi do potrzeb niepełnosprawnych) i opłaconego na rok dostępu do internetu na pakiet składają się także cykl szkoleń z podstaw obsługi komputera oraz serwis gwarancyjny.

Koszt przedsięwzięcia to blisko 13 milionów złotych. Wybranym w przetargu dostawcą sprzętu i operatorem pozostałych elementów programu jest firma Komputronik Biznes.

  • Kalendarz szkoleń dla beneficjentów tutaj.
  • Wsparcie w podziale na gminy oraz informacja na temat sprzętu tutaj.

___________________

(red.)

kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook