30 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Laserowy miernik prędkości i całkowity blamaż radnego

2 min read

Komendant Komendy Powiatowej Policji w Tucholi wystąpił z prośbą do Burmistrza Tucholi, o wsparcie finansowe w celu zakupu laserowego miernika prędkości do wykorzystania przez Komendę Powiatową Policji w Tucholi. W uzasadnieniu prośby Komendant stwierdza, że posiadane przez policję w Tucholi mierniki prędkości są stare i wyeksploatowane, a w 2017 roku wygasają licencje na ich użytkowanie.

To, że przy pomiarze prędkości policjanci posługują się zabytkowym sprzętem, nie jest żadną tajemnicą. Od wielu miesięcy media trąbią o tym, że niektóry sprzęt zwyczajnie oszukuje przy pomiarze. Teraz ma nastąpić zmiana, pojawi się nowocześniejszy, ale nie do końca doskonały sprzęt. Przy jego wykorzystaniu potrzebna jest wiedza funkcjonariusza, aby urządzenie działało prawidłowo.

Tym tematem zajął się radny Andrzej Jerosławski, który jak zawsze zainteresował się dochodami z ewentualnych mandatów. Poszukując zysku dla miasta doszedł do wniosku, że go nie będzie, ponieważ, jak twierdzi, pieniądze trafią do Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy! Słowa te padły podczas 25 sesji Rady Miasta w której uczestniczyła spora grupa młodzieży. Dodatkowo, pan radny sugerował, aby Burmistrz Tucholi spowodował, żeby ten niekorzystny według radnego stan, przekuć częściowo na zysk dla miasta. Ton wypowiedzi radnego można było uznać za zarzut wobec burmistrza.

Radny nie ma zasadniczej wiedzy o tym, że pieniądze z mandatów wystawianych przez funkcjonariuszy, trafiają nie do komendy, a na konto państwa, jako instytucji! Burmistrz sprowadza radnego do parteru…

Antylekcja demokracji dla młodzieży.

________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook