25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Łaska marszałka, czyli… zapomnijmy o remoncie DW 241

2 min read

Urząd Marszałkowski „trzeszczy” o tym, że „uruchamia duże zadania”, a wśród nich modernizację kolejnych dróg ujętych w Kujawsko-Pomorskim Planie Spójności Komunikacji Drogowej i Kolejowej, w oparciu o środki własne Urzędu Marszałkowskiego. 10 mln zł trafi na przebudowę kilku dróg z tak zwanej I grupy (kluczowe trasy, o dużym natężeniu ruchu). Kolejne 10 mln trafi na przebudowę dróg z grupy III (drogi, które nie kwalifikowały się do przebudowy w oparciu o fundusze unijne).

Co to oznacza dla naszego powiatu? Prace na:

  • drodze wojewódzkiej nr 241 w Tucholi, ulice Czarna Droga i Sępoleńska,
  • drodze wojewódzkiej nr 237 pomiędzy Gostycynem i Łyskowem.

No dobrze, a co z remontem kompletnie rozwalonej drogi 241 pomiędzy Tucholą, a Sępólnem Krajeńskim? Tak właściwie już nic, bo ostatnie dobre wiadomości i „cały bajer” związany z tym, że wspomniana droga będzie strategiczną , a do finansowania przyłączy się MON, chyba…, używając kolokwializmu o wyjątkowo łagodnym nasyceniu emocjonalnym, poszła się „czochrać” w okolice lokalnych bagien.

Jak donosi portal Radia Weekend FM: „Nie będzie remontu drogi wojewódzkiej 241 z Sępolna Krajeńskiego do Tucholi, przynajmniej na razie” – jak wynika z informacji podanych przez marszałka w trakcie   konwentu powiatu sępoleńskiego  Choć wspomniany wcześniej zapowiadał, że przetarg na remont tej drogi zostanie rozpisany na początku roku 2021, znowu nie dotrzymano słowa i zapewne do końca kadencji marszałka możemy o tej sprawie zapomnieć, jak i o wielu innych.

Widać wyraźnie, że Tuchola i powiat w dalszym ciągu nie są godne uwagi marszałka, a sukcesywne zapóźnianie wszelkich inwestycji drogowych w naszym powiecie powoduje to, że coraz bardziej odstajemy od reszty województwa. Może rzeczywiście warto zmienić front i przemyśleć dawną propozycje obecnego starosty tucholskiego w kwestii zmiany województwa?

Droga 241, to horror dla aut i ludzi, może w odwecie warto zarzucić marszałka pozwami o zniszczenie mienia?


(mrf.)

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook