Legalne murale? Czemu nie? Tucholski TOK uaktywnia się!

Co można robić w Tucholi w wolnym czasie? Powoli umierać z nudów lub zainwestować w pojazd, aby „rozrywek zażywać” gdzieś indziej? To stwierdzenie, miejmy nadzieję, odchodzi do lamusa.

Sporo dzieje się w Tucholskim Ośrodku Kultury, zwłaszcza ostatnio. Szacowna instytucja uaktywniła się, a jej perspektywy rysują się ciekawie, do czego z pewnością przyczyniła się decyzja o budowie kina w jego opłotkach. Zaglądamy do witryny TOK-u i całość wygląda zachęcająco, zwłaszcza po zmianie jej graficznej szaty, która jest… godna.

Już wkrótce zarówno w Tucholi, jak i w Czersku, podziwiać będzie można występy znanego kabaretu, cena biletów jest zachęcająca i z pewnością będzie to wydarzeniem wartym zapamiętania. To nie wszystko, ponieważ pan Dyrektor TOK-u spełnia swoją wcześniejszą obietnicę, a jednocześnie wizję uatrakcyjnienia obejścia TOK-u, a to rzeczywiście może stać się równie trwałym hitem, jak patriotyczna inicjatywa lokalnych harcerzy, którzy swego czasu stworzyli piękne murale, a te przetrwały do dzisiaj, budząc respekt i szacunek nawet u amatorów byle jakiego posługiwania się farbą w aerozolu.

Akcja rozpocznie się już wkrótce, ale wcześniej, bo 22 lutego o 15-stej, dojdzie do spotkania organizacyjnego z uczniami szkół średnich. Wiemy też, że wytypowano twórcę muralu, będzie nim siedemnastoletni Chojniczanin, uczeń II LO, twórca graffiti i inicjator ozdobienia Chojnickiego skateparku. Znamy jego prace i są bardzo interesujące.


(red.)

Fot. poglądowa

admin

Next Post

XV edycja Międzypowiatowego Konkursu Poezji i Prozy Miłosnej „Miłość niejedno ma imię”

pt Lut 8 , 2019
Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. ppłk. J. Wryczy w Tucholi jest w tym roku organizatorem XV edycji Międzypowiatowego Konkursu Poezji i Prozy Miłosnej „Miłość niejedno ma imię”.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook