30 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Legendy i powiastki z borowiackiej kastki” – zaproszenie do promocji kolejnej książki Pani Marii Ollick

2 min read

Na tę książkę czekamy z równie wielką niecierpliwością, jak na każdą Pani Marii. Przyzwyczajono nas, że ta znana w środowisku tucholskich twórców autorka słynie z tego, że jest znakomitym dokumentalistą i publicystką. Jej ogromna wiedza dotycząca Naszej Małej Ojczyzny predysponuje ją bez wątpienia do miana, które się jej przypisuje. Tak naprawdę każdy z nas, poszukując jakiejkolwiek wiedzy dotyczącej naszego regionu, prawie zawsze kieruje swoje pierwsze kroki w stronę Pani Marii Ollick, która jest skarbnicą wiedzy o czasach minionych.

Co ciekawe, autorka tak naprawdę od zawsze kojarzona jest ze słowem pisanym, mówionym, jest świetną popularyzatorką scenarzystką, reżyserem i animatorką kultury w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu. Działa społecznie, mając jeden cel – promocję miasta, okolic, przybliża życie ludzi, którzy swoje losy związali z Borami Tucholskimi. Wychodzące spod jej pióra książki i artykuły, są jakby kwintesencją jej działalności i wspomnianej już wcześniej nieprzebranych zasobów wiedzy. Niepoślednią rolę w jej twórczości odgrywa wyjątkowy duch twórczy panujący w Tucholskiej Bibliotece Publicznej. Mamy wielkie szczęście, żę praca „pań z biblioteki” wybiega daleko poza zawodowe obowiązki, wśród nich nie ma formalizmów, tam panuje to, co najważniejsze – pasja i wyjątkowy klimat, który sprzyja powstawaniu kolejnych dzieł. To właśnie tam Pani Maria spędza wiele godzin w poszukiwaniu najlepszej formuły przekazu swojej wiedzy. Robi to świetnie.

O najnowszej książce wiemy zupełnie sporo, jednak niech jej przesłanie i niektóre treści przekaże sama autorka, podczas chwili na którą czekamy – promocji, która odbędzie się już niedługo, bo 28 czerwca o godzinie 17 w budynku MBP oczywiście w Tucholi

 

TOKiS – PRESS całość zarejestruje, a większe fragmenty opublikujemy w specjalnym materiale. Słowem, czeka nas kolejna uczta kulturalna tym cenniejsza, że z naszych opłotków w najlepszym autorskim wydaniu Pani Marii Ollick, dla większości jednak… „Pani Marysi”.

Książka posiada dodatkowy atut, została zilustrowana, znakomitymi pracami Pani Małgorzaty Obuchowskiej – znanej malarki o której nie tak dawno opowiadaliśmy przy okazji Jej wystawy, która oczywiście umiejscowiona została we wnętrzach Naszej Biblioteki.

 

Mariusz R.Fryckowski (TOKiS – PRESS)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook