2 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

List od wojewody

2 min read

Samorządy lokalne, zwłaszcza te niepokorne, krnąbrne i niepoprawne politycznie, mające resztki środków, to w nie wycelowali swoje armaty przedstawiciele rządu. Tym bardziej dziwnie wygląda list, który skierowano do wspomnianych, z okazji ich święta. Hipokryzja, czy dobry obyczaj?

Szanowni Państwo,

obchodzimy dzisiaj 30. rocznicę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów do rad gmin i miast. W tym szczególnym dniu chciałbym przekazać Państwu wyrazy najgłębszego szacunku oraz złożyć jak najlepsze życzenia.

Na Waszych barkach spoczywa wielka odpowiedzialność za jakość życia  w naszych małych ojczyznach – poszczególnych gminach, powiatach oraz w całym województwie. Na co dzień współpracujecie z lokalnymi społecznościami, tworzycie prawo miejscowe, decydujecie o przestrzeni, w której żyją mieszkańcy Kujaw i Pomorza. Będąc blisko obywateli, posiadacie najlepszą wiedzę o potrzebach oraz o wyzwaniach i możliwościach rozwoju lokalnych społeczności.

Sprostanie tym oczekiwaniom, to niezwykle trudne i zarazem odpowiedzialne zadanie. Jestem przekonany, że wykonujecie je Państwo z pełnym zaangażowaniem, pasją i poświęceniem. Jestem także przekonany, że sukcesom wspólnot lokalnych sprzyja harmonijna współpraca władz samorządowych i władz centralnych.

W Dniu Samorządu Terytorialnego serdecznie dziękuję za Państwa codzienny wysiłek. Życzę Państwu wielu odważnych, ale i przemyślanych decyzji, które będą rozwijać nasze lokalne społeczności. Życzę dalszego zapału na rzecz budowania dobrych i mądrych relacji międzyludzkich. Niech przyświeca nam wspólny cel, jakim jest dobro drugiego człowieka.

Z wyrazami szacunku

Wojewoda Kujawsko-Pomorski
Mikołaj Bogdanowicz


(red.)

gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook