2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

List otwarty posła RP pana Jarosława Katulskiego do kierujących Powiatem Tucholskim

2 min read

Za naszym pośrednictwem poseł RP pan Jarosław Katulski kieruje do Starostów i Przewodniczących Rady Powiatu Tucholskiego wszystkich kadencji od 1998r list otwarty. Oto jego treść…

            Kieruję ten list do Starostów wszystkich kadencji, oraz Przewodniczących Rady Powiatu wszystkich kadencji od 1998 roku.

            Zbliża się piętnastolecie reformy samorządowej i przywrócenia powiatów, w tym naszego.

            Każda rocznica jest okazją do refleksji, okrągła, szczególnie. Byłoby idealnie, gdyby z tej refleksji wyniknęła potrzeba nawiązania współpracy między różnymi środowiskami, pracującymi dla społeczeństwa powiatu.

Uważam, że przy poszanowaniu różnic politycznych, dobra wola współpracy samorządowej jest możliwa do uzyskania.
            Doskonałym momentem dla naprawienia wzajemnych relacji, mogą stać się wspólne obchody 15-lecia powiatu.

            Wiem o pomysłach organizacji różnych imprez, które mają uświetnić tę okazję, jednak nigdy nie staną się oficjalnymi obchodami.

Wiem też, że obecny Zarząd planuje jakieś uroczystości, ale obawiam się, że trudno będzie o powszechną akceptację i nie pozostanie nic innego jak zaangażowanie młodzieży szkolnej.

Jeśli myślimy poważnie o budowaniu patriotyzmu lokalnego i  szacunku dla naszej Małej Ojczyzny, to w tej sprawie rozpocznijmy działać razem.

            Szkoda powtórki z obchodów 10-lecia powiatu i ówczesnego niepotrzebnego sporu. Bogatszy o doświadczenia i przemyślenia, uważam, że to było niepotrzebne – z obu stron.

            Moim zdaniem oficjalne obchody piętnastolecia powinny się odbyć, chociażby dlatego, żeby docenić wszystkich zaangażowanych przez te lata w rozwój powiatu. Niektórym, zwyczajnie, należy się godne podziękowanie.

            Uroczystości technicznie powinien przygotować obecny Zarząd, ale tylko dlatego, że ma do tego narzędzia. Ważniejsze, by Komitet Organizacyjny stanowili wszyscy dotychczasowi starostowie i wszyscy dotychczasowi Przewodniczący Rady, na równych prawach.

            Takie grono powinno zastanowić się, jaka formuła obchodów będzie najwłaściwsza i jednocześnie atrakcyjna dla mieszkańców powiatu, a jednocześnie akceptowalna finansowo.

            Jeśli efektem takiego podejścia będzie wyłącznie atrakcyjna impreza to nie będziemy żałować, jeśli rzeczywiście będzie to początek jakiejś współpracy, nawet w ograniczonym zakresie to odniesiemy wszyscy sukces.

            Porażką obywateli Powiatu Tucholskiego będzie, jeżeli nic z tego nie wyjdzie.

pismo

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook