13 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Listopad w Filharmonii Pomorskiej

2 min read

Przed nami wyjątkowy muzyczny weekend w Filharmonii Pomorskiej. W niedzielę (15 listopada) bydgoskiej publiczności zaprezentuje się zdobywca drugiego miejsca w tegorocznym Konkursie Chopinowskim, Charles Richard Hamelin, a jeszcze dziś (13 listopada) Orkiestra Symfoniczna FP pod dyrekcją Kaia Bumanna z okazji Narodowego Święta Niepodległości wykona symfonie Góreckiego i Beethovena.

Kanadyjczyk Hamelin w filharmonii wystąpi w niedzielę z repertuarem chopinowskim, wykona nokturn h-dur, balladę as-dur, polonez fantazję as-dur, introdukcję i rondo op. 164, mazurki op. 33 i sonatę h-moll.

Podczas piątkowego koncertu „Pamięci naszych bohaterów” z okazji Święta Niepodległości zabrzmią: jedno z najsłynniejszych dzieł Góreckiego „Symfonia pieśni żałosnych” (partie wokalne wykona znakomita sopranistka Iwona Hossa) i symfonia „Eroica” Beethovena.

Najbliższy weekend w filharmonii to także sobotnie (14 listopada) koncerty dla najmłodszych słuchaczy w ramach znanych w filharmonii cykli: „Akademia wiolimisia” dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat z muzyką Czajkowskiego i Mozarta oraz „Od brzuszka do uszka maluszka” dla niemowląt, małych dzieci do lat 2 i kobiet w ciąży z muzyką Bacha, Handla i Vivaldiego.

Muzyczny listopad w Filharmonii Pomorskiej to również inne, ciekawe koncerty. W środę 18 listopada wysłuchamy muzyki Mozarta, podczas koncertu „Tylko Mozart”, natomiast tydzień później 25 listopada muzycznych skarbów Baroku, czyli kompozycji Vivaldiego, Handla, Corelliego, Pachelbela i Albionioniego. Podczas obu koncertów zaprezentuje się Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis.

Ważnym wydarzeniem będzie uroczysty koncert z okazji 40-lecia współpracy Filharmonii Pomorskiej i Chóru Berliner Capella w niedzielę 22 listopada. Bydgoscy filharmonicy i berliński chór pod batutą niemieckiego dyrygenta Kerstina Benhke wykonają „Stabat Mater” Szymanowskiego i „Ein deutsches Requiem” Brahmsa.

Wystąpią także Claudia Barainsky (sopran), Agnieszka Rehlis (mezzosopran), Burkhard von Puttkamer (baryton). Podsumowaniem muzycznego miesiąca będą „Andrzejki w filharmonii” w piątek 27 listopada. Na podium dyrygenckim ponownie stanie Kai Bumann, który poprowadzi bydgoskich symfoników, partie solowe zaśpiewa sopranistka Katarzyna Dondalska. Zabrzmią największe przeboje operetkowe i tańce symfoniczne.

Więcej na temat koncertów można przeczytać na stronie Filharmonii Pomorskiej, instytucji kultury samorządu województwa.

______________________

kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook