31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

LISTY OD CZYTELNIKÓW: To jakaś farsa!

2 min read

Tuchola zawsze była konfrontowana z ościennymi CHOJNICAMI. Zawsze! I w latach 70 – 80-tych jeszcze pod każdym względem nad nimi górowała. Mógłbym tu sypać konkretami, ale, po co? Dzisiaj te paralele są wręcz katastrofą dla naszego miasta. Ot, weźmy pierwszą z brzegu dziedzinę życia publiczno-społecznego – SPORT. Piłkarze CHOJNICZANKI walczą o awans do I ligi, Tucholanka gra w A-klasie, prawie zamyka tam tabelę i przegrywa miażdżąco z wsiami sołeckimi, a choćby z Laskowicami (0:5) i o zgrozo, z podbydgoskim Łochowem (6 chałupek na krzyż!) – 1 : 3. Wstyd, hańba i skandal!!!

Natomiast tucholskie media ( TOKiS sprawę zlekceważył?) fetowały sukces gminy, jako triumfatora Igrzysk Sportowców Wiejskich. Posypały się na sesji Rady Gminy premie, statuetki, listy gratulacyjne. Jaki triumf?! Z 200 prawie gmin w województwie, do Tucholi zjechało 46.

Połowa z nich, to reprezentacje złożone z 8-10 zawodników, w zasadzie z gimnazjalistów i licealistów. Tylko w 4 gminach istnieją struktury LZS (Kruszwica, Mogilno, Sępólno, Tuchola). Z programu wykreślono 15 konkurencji, bo… nie było minimum 3 zawodników by…uruchamiać rywalizację, podium i medalowe dekoracje. Co to za igrzyska, gdzie złoty medal w skoku wzwyż kobiet to 1.18 cm, 100.ka – 14.8 a w skoku dal panów…5.54(!).

O czym my tu w ogóle mówimy?! Kiedy patrzę na te nasze dziewczątka trenujące 4 razy w tygodniu i przegrywające z I.klasą gimnazjum w Cekcynie… zbiera się człowiekowi na płacz, bo to jest, czysta rozpacz. Jak nie wstyd tym ludziom, którzy poszli na sesję po zaszczyty płynące z „triumfu” w…Igrzyskach?

Zmieniłbym całą dyrekcję OSiRu i wysłałbym na zielona trawkę, a nie opiewał ich „historyczne” osiągnięcia. Ile wart jest tucholski sport i jaki prezentuje poziom? Nie igrzyska o tym świadczą, a pogromy z  Laskowicami i Łochowem właśnie.

To jakaś farsa!

______________________________________

Autor do wiadomości TOKiS – PRESS

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook