30 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Listy od Czytelników: „Za czym kolejka ta stoi…”

2 min read

Do naszej redakcyjnej dziupli przywędrował niezwykle interesujący list od czytelnika. Jego treść bulwersuje, zwłaszcza w kontekście słów, które jeszcze nie tak dawno wypowiadano na jednej z sesji Rady Powiatu, zarejestrowaliśy je. Stan tucholskiej służby zdrowia jest… nieodgadniony. Z własnych, zawsze przykrych doświadczeń, zwłaszcza w odniesieniu do kompleksu poradni umiejscowionych w pomieszczeniach piwnicznych szpitala, wynika jedno – to skandal! Teraz mamy tego potwierdzenie w odniesieniu do pacjentów, którzy podjęli karkołomne próby wyegzekwowania swoich konstytucyjnych praw do opieki medycznej, tym razem rzecz dotyczy endokrynologa, zapewne tradycyjnie, jednego na „miliard” chorych. Jak to jest Panowie Dyrektorzy tacy, czy siacy, odpowiedzialni za ten totalny bałagan? Czy wszystkiemu jest winny NFZ, a może jest inaczej?

Poznajmy szczegóły tej bulwersującej sprawy…

 

Odnalazłem niezwykle ciekawy tekst na jednym z forów internetowych, które jest jak lokalna spluwaczka. Ta historia jest prawdziwa, wydarzyła się dzisiaj, stałem w tej kolejce.

Pozdrawiam

 

Andrzej

 

____________________________________

 

Za czym kolejka ta stoi – śpiewała K.Prońko. I taka myśl przebiegła przez myśl kiedy dziś o 6 rano zobaczyłem kolejkę  przed szpitalem w Tucholi . Chcąc zaspokoić ciekawość wszedłem do szpitala i zacząłem pytać stojące panie i panów za czym ta kolejka . Okazało się, że stoją w kolejce ludzie mający problemy z tarczycą  aby zarejestrować się do jedynego specjalisty endokrynologa  przyjmującego dwa razy w miesiącu. Rejestracja była na II półrocze 2013  r . Pierwsi pacjenci przybyli już o 4 rano o 6 było około 70 osób , o 7 było już około 160 osób a gdy powtórnie  odwiedziłem szpital o 8 kolejka sięgała już chodnika przed szpitalem  .Oczkujących na  rejestrację było już około 240 , dodając już zarejestrowanych około 60 osób łączna przybyłych sięgnęła 300 osób i dalej przybywali następni .Całe szczęście że pani która rejestrowała rozpoczęła rejestrację już o 6.50 bo w pomieszczeniach był brak świeżego powietrza a stojący w kolejce to przeważnie starsze osoby. Podobało mi się powiedzenie pani która była 70ta i miała nadzieję zarejestrować się na sierpień powiedziała : Wie pan kiedyś jak wszyscy mówią za wstrętnej komuny stałyśmy  w kolejce po mięso ,teraz za nowej Polski stoimy w  kolejce po  pomoc  lekarską a są tacy co wyznaczonych terminów nie doczekają , człowiek zastanawia się co było lepsze a prywatnie oczywiście można ale to kosztuje 100 zł i do tego płatne badania ,panie  przy naszych emeryturach nie da rady. Panie nawet pan nie wie jakie trzeba mieć końskie  zdrowie aby się leczyć – dodaje druga pani. 

___________________________________

Dziękujemy za ten sygnał.

(red.)

Zachowano oryginalną pisownię.

Bez tytułu

A co na to nasz sztandarowy parlamentarzysta? Wysłuchajmy.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook