21 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Lokalna Grupa Działania „Bory Tucholskie” wspierana przez Powiat Tucholski, mają spore ambicje

1 min read

SONY DSC

Lokalna Grupa Działania „Bory Tucholskie” wspierana przez Powiat Tucholski rozpocznie niedługo realizację dwóch projektów związanych z turystyką: „Bory Tucholskie dla Seniora” i „Bory Tucholskie w Kujawsko-Pomorskich Konstelacjach Dobrych Miejsc„.

   „Bory Tucholskie dla Seniora” to projekt, w ramach którego grupa lokalnych seniorów przeszkolona zostanie na przewodników po Borach Tucholskich, wyznaczy i sprawdzi trasy turystyczne dla innych seniorów i poprowadzi tymi trasami kilka grup senioralnych w celu przetestowania oferty. Finansowanie projektu w wysokości ok. 94 tys. zł zapewni Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu ASOS (Aktywizacja Społeczna Osób Starszych). W projekcie przewidziana jest ścisła współpraca z Uniwersytetem III Wieku i innymi organizacjami zrzeszającymi seniorów – będzie on doskonałym sposobem na ich aktywizację.

   „Bory Tucholskie w Kujawsko-Pomorskich Konstelacjach dobrych miejsc” to z kolei warsztaty dla podmiotów z branży turystycznej pozwalające zidentyfikować nasz USP – unikatowy w skali wojewódzkiej wyróżnik pozwalający na szybką identyfikację naszego subregionu na turystycznej mapie województwa. Jest to część działań wspierających tworzenie regionalnej marki turystycznej „Kujawsko-Pomorskich Konstelacji Dobrych Miejsc” realizowanych przez Kujawsko-Pomorską Organizacje Turystyczną (K-POT) na terenie całego województwa. Projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

   Oba projekty przewidują wsparcie organizacyjne i osobowe ze strony Powiatu Tucholskiego jako nieformalnego partnera merytorycznego.


Lokalna Grupa Działania „Bory Tucholskie”

 
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook