28 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Lubiewo. Bardzo dobra piekarnia dołączyła do grona… przeciętniaków?

1 min read

W 2014 roku zgłosiliśmy piekarnię z Lubiewa do rankingu – najlepszy chleb w Polsce 2014. Firma uplasowała się na wysokim miejscu.

Piekarnia  GS-u SAMOPOMOC CHŁOPSKA z  Lubiewa wsławiła się absolutnym hitem – doskonałej jakości chlebem żytnim. Jego jakość i smak docenili nie tylko mieszkańcy gminy Lubiewo, ale nawet, smakosze z bardzo daleka!

Dzięki naszemu anonsowi, chleb masowo kupowali również tucholanie. Sielanka trwała dwa lata. Trwała, to już  przeszłość, ponieważ dzisiaj wspaniały chleb ustąpił miejsca czemuś, co tylko z zewnątrz przypomina dawny produkt.

Obecnie to „coś” nosi nazwę „Chleba ze słonecznikiem”, a w swoim składzie ma to co i inne podobne wyroby: mąkę żytnią, wodę, nasiona słonecznika (10%), mieszankę piekarską (przyp. red. cokolwiek to znaczy), mąkę żytnią częściowo prażoną, sól, mąkę ze słodu żytniego, kwas – kwas cytrynowy, mąkę pszenną (!!!), ekstrakt ze słodu jęczmiennego, zakwas piekarski ( cokolwiek to znaczy). Dodatkowo, ów gniot zawiera mleko, jaja, soję (przyp red. produkt modyfikowany genetycznie), sezam i orzechy.

Oto jak zmarnowano świetny wyrób, zastępując go mieszanką wybuchową, dla tych, którzy cierpią na przewlekłe nieżyty żołądka, refluksy i inne przypadłości.

Szkoda, adieu dobry wyrób, mamy kolejnego przeciętniaka piekarniczego w regionie.

_________________

(red.)

Przydatny link:

Ranking – najlepszy chleb w Polsce 2014 – zgłosiliśmy piekarnię z Lubiewa – została zaakceptowana

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook