27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Lubiewo. Dzień kobiet i mężczyzn wśród seniorów

2 min read

Seniorzy z Gminy Lubiewo wykorzystują każdą okazję by spotkać się w miłym gronie i wypić dobrą kawę. Tym razem, taką okazją był Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn.

Seniorzy z koła nr 5 w Lubiewie spotkali się w niedzielne popołudnie 3 marca, a seniorzy z koła nr 6 w Bysławiu w czwartkowe przedpołudnie 7 marca br.

Wszyscy uśmiechnięci i w dobrych humorach przyjmowali życzenia od swoich prezesów,  przedstawicieli Wójta Gminy Lubiewo p. Joanny Jastak, radnych powiatowych p. Michała Skałeckiego i Antoniego Lewandowskiego. Nie zabrakło upominków, wśród których znalazły się m.in.: czekolady przekazane przez sołtysa Lubiewa, były Wójt zadbał o poprawę krążenia, a najwięcej uśmiechu wywołały znane z dawnych lat goździki i rajstopy ufundowane przez sołtysa wraz z radą sołecką  z Bysławia.

Spotkania były również okazją do przekazania istotnych informacji, złożenia sprawozdań z działalności za ubiegły rok. Warto podkreślić, że działalność seniorów jest imponująca  i godna naśladowania. Ponad 200 osób bierze czynny udział w spotkaniach, wyjazdach krótszych i dłuższych, świetnie się bawią na wieczorkach czy w zabawach. Plany na ten rok są równie ciekawe i bogate, tym bardziej cieszy fakt, że bardzo już liczne grono seniorów powiększa swoje szeregi. Uroczystość w Lubiewie była okazją do wręczenia pięciu nowym członkom legitymacji związkowych.

Wiek również nie jest żadną przeszkodą. Przykładem jest piękna tradycja kultywowana w Bysławiu, uhonorowania najstarszej członkini życzeniami i kwiatami. W tym roku bohaterką była Pani Zofia Jaroch, która ukończyła 91 lat. Zebrani odśpiewali gromkie sto lat. Bardzo miłym gestem było podziękowanie dla opiekuna z urzędu gminy Wioletty Szymczak za pomoc i otwarte serce dla seniorów wyrażone słowami i bukietem róż przez członków zarządu koła w Bysławiu.


Wioletta Szymczak

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook