23 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Lubiewo – Internet – Edukacj@. Pierwsze 10 komputerów już w rękach użytkowników!

2 min read

Dla współczesnych zjawisk społecznych i ekonomicznych nowe technologie informacyjno – komunikacyjne mają coraz większe znaczenie. Technologie wkraczają praktycznie w każdą dziedzinę życia, a komputery stają się ważnym narzędziem nauki, pracy i rozrywki. Internet to również źródło wiedzy i informacji, środkiem wymiany handlowej czy komunikacji, ale również życia towarzyskiego i kulturalnego.

Lubiewo – Internet – Edukacj@ to projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, Działanie 8.3 „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – elnclusion”, oś priorytetowa 8 „Społeczeństwo informacyjne – zwiększanie innowacyjności gospodarki”. Całkowita wartość projektu to 14 605 152,95 zł i jest w stu procentach finansowana ze środków UE. Jest to największy projekt w historii Gminy Lubiewo i jeden z 10 największych projektów w Polsce. Jego wartość stanowi prawie połowę środków, które Gmina Lubiewo pozyskała w ostatnich 10 latach z Unii Europejskiej ( razem ok. 30 mln zł).

Główne cele projektu to:

  • Zapewnienie dostępu do Internetu oraz wiedzy i umiejętnści potrzebnych do korzystania z niego na 650 gospodarstw domowych, zgodnie z założeniami Regulaminu.
  • W ramach działań koordynacyjnych w sprzęt komputerowy i dostęp do sieci wyposażone zostanie 14 jednostek podległych samorządowi. W sumie do szkół, bibliotek i świetlic trafi 165 komputerów.
  • Wybudowanie 49 kilometrów sieci światłowodowej obejmującej swym zasięgiem teren całej gminy, łączącej wszystkie jednostki podległe Gminie Lubiewo.

Kilka dni temu podczas uroczystej gali w Lubiewskim Ośrodku Kultury wręczono pierwsze dziesięć komputerów.

Gratulujemy gminie i nowym użytkownikom, którzy być może odwiedzą również portal TOKiS – PRESS – jedyne, niezależne źródło informacji w Powiecie Tucholskim, które czyta i ogląda cały świat!

___________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook