30 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

LUBIEWO. MIKOŁAJ na PODUSZKOWCU

2 min read

Nie mało atrakcji mieli młodzi studenci na kolejnym spotkaniu Uniwersytetu Dziecięcego. Tym razem, wykładowca z Wyższej Szkoły Gospodarki zabrał słuchaczy  w „Świat poduszkowców i innych zabawek fizycznych”.

Na zajęciach, przesympatyczny p. Łukasz Sitarczyk przedstawił zasadę działania poduszkowców i ich wykorzystanie w różnych dziedzinach życia (wojsko, policja czy zajęcia integracyjne). Poduszkowiec wykonany z płyty meblowej i zasilany odkurzaczem potrafi unieść ciała o masie nawet  150 kg i poruszać się praktycznie bez tarcia. Inne zabawki, które zaprezentowano to model mikrofonu. Omówiono zagadnienia związane z ciśnieniem atmosferycznym oraz powstawanie tornada na podstawie modelowo przedstawionych butelek z wodą. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w prowadzonych zajęciach, a p. Łukasz nie krył swojego zdziwienia posiadana przez uczniów wiedzy i umiejętności. Nagrodą była możliwość wykorzystania poduszkowca w praktyce, gdzie każdy chętny mógł zostać nim przewieziony.

Ale na tym atrakcje się nie kończyły, bo na zakończenie wykładu do sali Domu Kultury zawitał Gwiazdor z mnóstwem prezentów. Na niektóre dzieci padł blady strach, bo okazało się, że Gwiazdor zna prawie wszystkie dzieci i mało tego to jeszcze wie, kto w ciągu roku broił czy nie słuchał rodziców. Jednak, wszystko dobrze się skończyło i wszystkie dzieci otrzymały prezenty.

Kolejne spotkanie Uniwersytetu Dziecięcego odbędzie się 12 stycznia 2019r., również w Domu Kultury w Lubiewie, a wykład pt. „Być jak strażak” poprowadzi młodszy aspirant Krystian Frelke.

Bieżące informacje z działalności Uniwersytetu Dziecięcego oraz galerie zdjęć znajdują się na stronie http://lubiewo.pl/uniwersytet-dzieciecy .


   Wioletta Szymczak

Fot. wprowadzająca qhover.com

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook