25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Lubiewo: „Otworzyć nie wcześniej jak po stu latach”!!!

2 min read

Remont wieży kościoła w Lubiewie, to zapisana już kolejna karta historii tej uroczej parafii. Jednak właśnie teraz mieszkańcy wpadli na świetny pomysł, prawie jak słynny Orson Walles  po czym powstał słynny „Wehikuł czasu”. Oczywiście projekt lubiewski jest mniej stechnicyzowany ale…, oto, co możemy przeczytać w witrynie lubiewskiej na ten temat.

Kadry historyczne…

Czas płynie szybko i za chwilę nie będziemy pamiętać o szczegółach tego przedsięwzięcia, a są one ważne dla przyszłych pokoleń. Ważni jesteśmy też my jako mieszkańcy tej parafii – nasze radości, troski i starania.
To wszystko warto zgromadzić w jednym miejscu tak zwanej kapsule czasu, która zostanie zamurowana pod schodami głównymi do naszej świątyni. W miejscu jej istnienia zostanie wmurowana pamiątkowa tabliczka – „otworzyć nie wcześniej jak po 100 latach tj. po 2113 roku”.

Zapraszamy do przynoszenia, opisanych zdjęć rodzinnych i innych treści (np. spisane dzieje swojej rodziny, tego co jest dla nas ważne).

To wszystko można składać w zamkniętych, co najwyżej średnich kopertach. W kapsule zostanie zamknięta  m.in. również lista mieszkańców parafii.

Kolejną listą, będzie lista darczyńców i ofiarodawców remontu wieży. Będzie to już druga kapsuła świadcząca o naszej obecności. Pierwsza kapsuła zostanie umieszczone w kopule pod krzyżem na wieży. Zawiera ona szczegóły realizowanego projektu.

Zbiórka materiałów do kapsuły odbywać będzie się do dnia 30 listopada 2013 r.

Przy tej okazji również będą zbierane ofiary na rzecz remontu wieży.

______________________________

(red)

lubiewo.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook