21 października 2020

LUBIEWO. UTW – ŚWIĄTECZNE I POŻYTECZNE SPOTKANIE PRZY KAWIE

1 min read

12 grudnia 2018 roku  w BCKiP w Lubiewie odbyło się spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia ze Słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Na spotkaniu Wioletta Szymczak złożyła wszystkim zebranym słuchaczom świąteczno – noworoczne życzenia oraz odczytała życzenia od p. Wójt Joanny Jastak i Przewodniczącej Rady Gminy Zofii Reszka. Każdy ze słuchaczy otrzymał drobny upominek w postaci ozdobnych bombek wykonanych przez p. Małgorzatę Oparka. Przy dobrej kawie i ciastku, zebrani też okazję wysłuchać prelekcji sierżanta sztabowego p. Marcina Gornowicza na temat ogólnie pojętego bezpieczeństwa seniorów.

Mowa była o konieczności noszenia odblasków, oszustów na wnuczka, policjanta, itp., bezpieczeństwa w korzystaniu z internet uczy konieczności oświetlenia nr budynków na posesjach w cel łatwiejszego dotarcia służb. Tego rodzaju prelekcje będą kontynuowane na następnych spotkaniach studentów. Po części świąteczno-profilaktycznej, słuchacze UTW zapoznali się z rynkiem usług bankowych dla seniorów podczas wykładu poprowadzonego przez mgr Mariana Duchnowskiego.


Wioletta Szymczak

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook