20 października 2020

Lubiewo: W lubiewskim DOMU KULTURY WYSTĄPI CZESŁAW

1 min read

Czeslaw_Mozil_okladce_DVD_5193464Urodził się 12 kwietnia 1979 roku w Zabrzu. Gdy miał pięć lat, jego rodzina wyprowadziła się do Danii, jednak Czesław nie stracił kontaktu z Polską. Do 28 roku życia mieszkał w Danii.

Tam odebrał kształcenie w Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej, a także śpiewał i tworzył z grupą Tesco Value. Był też współwłaścicielem knajpy Kulkafeen w centrum Kopenhagi. W Polsce zaczęło się robić głośniej o Czesławie, kiedy w 2008 roku ukazał się album „Debiut”, stworzony w ramach działania formacji Czesław Śpiewa. Dzięki krążkowi w 2009 roku ekipa otrzymała aż trzy Fryderyki, m.in. za piosenkę „Maszynka do świerkania”. Kolejny album, zatytułowany „Pop”, ukazał się w 2010 roku, a jego premiera miała miejsc w dniu 31 urodzin Mozila. W 2011 roku Czesław zasiadł w gronie jurorów programu X-Factor.

Charakterystycznym sposobem wypowiedzi i szczerością zauroczył publiczność zasiadającą przed telewizorami. W przerwach między nagraniami koncertował w ramach projektu Solo Act, co zaowocowało dwupłytowym DVD „Live in the capital of Poland/W moim maluteńkim świecie”. 7 listopada 2011 roku światło dzienne ujrzała płyta „Czesław Śpiewa Miłosza”, na której możemy usłyszeć dziesięć wierszy Czesława Miłosza w ciekawych i odważnych aranżacjach polsko-duńskiej formacji.

15 września w Lubiewie wystąpi Czesław Mozil

________________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook