26 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Lubiewo. Zespół teatralny „A co tam” zaprezentował spektakl pt. „Dobrostan”.

2 min read

Dzisiaj, 5 czerwca, w lokalnym Domu Kultury w Lubiewie, wystąpił zespół teatralny „A co tam” (grupa starsza) ze spektaklem „Dobrostan”.


Spektakl ukazuje, jak bardzo subiektywne może być pojęcie dobrostanu, na który składa się zarówno dobrostan fizyczny, jak i psychiczny. Znalezienie równowagi i optymalnego, zrównoważonego stanu utrudnia chęć podporządkowania się wartościom, zasadom i normom postępowania narzucanym przez środowisko w którym wzrastamy i przebywamy. Bohater od kołyski poddany presji osiągnięć, obciążony spełnianiem ambicji najbliższego otoczenia, gubi własne ja. Autorka scenariusza jest p. Beata Ziółkowska – nauczycielka Szkoły Podstawowej w Lubiewie, od wielu lat prowadząca dwie grupy teatralne. W maju wygrały wszystkie eliminacje na przeglądy i dzięki temu byli w Solcu Kujawskim, Grudziądzu i Rypinie, zdobywając uznanie, wyróżnienia i nagrody.

***

Pomimo tego, że zespół występował dzisiaj na scenie aż trzykrotnie, przed publicznością lubiewską zagrał z wielkim zaangażowaniem. Sztuka jest ujmująca i przerażająco prawdziwa. Autorka bezceremonialnie rozprawia się z polską współczesnością, ukazując standardy kapitalizmu kompradorskiego i kompletnego wyalienowania w kontaktach międzyludzkich, z wyjątkiem wirtualnych. W konfrontacji z dorosłością główny bohater próbuje przebrnąć wytoczonymi przez innych szlakami, nic z tego, korporacyjna machina jest bezwzględna, zmieli jego osobowość, jak tysiące innych.

Wielkie brawa za scenariusz, reżyserię, światło i dźwięk, ale największe uznanie należy się młodym wykonawcom, pracujcie dalej, robicie to świetnie, czego dowodem są wyróżnienia, a było ich w tym półroczu dużo:

  1. Grudziądzka Kieszeń Sceniczna – „A co tam 2” zdobyła statuetkę dla najlepszego zespołu dziecięcego, „A co tam” wyróżnienie  oraz obydwa zespoły z  Lubiewa  jako jedyne otrzymały zaproszenie spośród 20 występujących zespołów, do zaprezentowania swoich przedstawień  na gali wręczenia nagród.
  2. Ogólnopolska Wiosna Teatralna w Rypinie – „A co tam 2” zdobyła nagrodę dla najlepszego zespołu dziecięcego, mnóstwo pochwał i gratulacji.
  3. Wojewódzkie Konfrontacje Teatralne w Solcu Kujawskim „A co tam 2” zdobyła I nagrodę i zebrała świetne recenzje.


(mrf.)

Wioletta Szymczak

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook