pt. Maj 29th, 2020

Lubimy DOŻYNKI, choć nie jest łatwo…

2 min read

Święto Plonów – mówią jedni, „ekologiczne” mówią inni, jeszcze inni operują starą dobrą i sprawdzoną nazwą:  „dożynki gminne”. Tak, czy inaczej, wszyscy wiedzą, że to święto rolników, a ci jak zawsze są najbliżej Boga i ludzi, bo owoc ich pracy – płody rolne, trafią do wszystkich, niestety, przez pośredników.

Trudno się też dziwić temu, że lokalnym władzom zależy na tym, aby uczcić to święto w sposób wyjątkowy. Pokazaliśmy w tym roku, jak dokonały tego władze gmin: Gostycyn i Lubiewo, a teraz nadeszła kolej na gminę Kęsowo. Uważni czytelnicy i widzowie doskonale wiedzą o tym, że promocja tej gminy zajęła nam ponad pięć lat z bardzo dobrym skutkiem.

Wracamy do niej z uśmiechem na twarzy, na zaproszenie osób, które znamy i cenimy za wspaniałą współpracę. Ok. skoro prosicie, będzie relacja, już w najbliższą sobotę. Chociaż dożynki rozpoczną się tego dnia o godzinie 15-stej, nasza Agencja pojawi się tam wcześniej, aby solidnie przygotować się do rejestracji dynamicznej obrazu, a to oznacza spore kłopoty z ujęciami z powietrza. Powód? Specyfika miejscowości, a ta spowodowana jest wysokimi masztami antenowymi, niepokoi zwłaszcza ten w pobliżu kościoła. W tym miejscu są największe kłopoty, dlatego zastosujemy sprytny fortel, który wyszedł nam z powodzeniem przy tworzeniu zwiastuna kęsowskich dożynek. Ponownie wykorzystamy tereny gminne, tym razem w pobliżu urzędu gminnego, gdzie smog elektromagnetyczny jest stosunkowo niewielki. Pomimo tego, nie ma mowy o zastosowaniu trybu autonomicznego lotu bezzałogowca, pozostanie doświadczenie operatora i jego pewna ręka.

Z naszej strony dożynki obsługiwać będą tylko dwie kamery. Najtrudniejsza praca czeka nas w kościele i podczas przemarszu uczestników do gminnego parku, później powinno być spokojniej.

Przewidujemy doskonałą współpracę z lokalnymi służbami, zwłaszcza ze strażakami, którzy w Kęsowie „czują bluesa”.

Nasze statystyki informują o tym, że widzom bardzo spodobał się dożynkowy zwiastun, który przygotowaliśmy kilka dni temu, obejrzało go około 4000 widzów w różnych miejscach sieci. Ta liczba ciągle rośnie.


m.