25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Maciej Miecznikowski wystąpi w Dąbrówce! (klip filmowy)

2 min read

Piękną tradycją w parafii pw. św. Michała Archanioła w Dąbrówce jest to, że w okolicy świąt Bożego Narodzenia organizowane są koncerty kolęd.  W tym roku gościem będzie znakomity wokalista pan Maciej Miecznikowski.


Zapraszamy serdecznie wszystkich na wspólne śpiewanie kolęd  – niedziela 5 stycznia 2020 r. o godz. 16.00.

Maciej Miecznikowski urodził się na Kaszubach. Z wykształcenia jest śpiewakiem operowym (bas), ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku. Uprawiał wszystkie gatunki muzyczne od śpiewu chóralnego poprzez punk i blues.
Przez rok był wokalistą Püdelsów. W 2000 został wokalistą zespołu Leszcze. Za jego działalności w zespole wylansowane zostały przeboje, takie jak m.in.: „Kombinuj dziewczyno”, czy „Genowefa”. Za piosenkę „Ta dziewczyna” otrzymali Nagrodę Dziennikarzy na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2013 zakończył współpracę z zespołem, do którego powrócił w kwietniu 2018.
Przez kilka lat występował również z kabaretem DKD. Od października 2004 występował jako solista w oratoriach Świętokrzyska Golgota, Tu Es Petrus, Psałterz wrześniowy Zbigniewa Książka i Piotra Rubika. W 2007 był solistą w oratorium Bartosza Gliniaka i Zbigniewa Książka Siedem pieśni Marii.
W 2012 rozpoczął pracę nad pierwszą solową płytą, która ukazała się w 2014 nakładem wytwórni Dream Music. Album Będzie z nami dobrze, promował singel „Mamy coś”.
Prowadził programy telewizyjne: Śpiewanie na ekranie, Dajmy im szkołę, Tak to leciało! (2012), a także był kapitanem jednej z drużyn w programie Bitwa na głosy (2011).


(red.)

Fot. YT

Biogram artysty: Wikipedia

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook